"Beşiktaş'ta hedefler bitmez"

- Beşiktaş RMK Marine Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Çıpa: "Hedefimiz her sene Avrupa'nın en zirve noktası olan Şampiyonlar Ligi'nin en tepesinde olmak"

20 Mayıs 2016 Cuma 11:45


SAKARYA (AA) - EMRE AYVAZ / ONUR ORHAN - Beşiktaş RMK Marine Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Tacettin Çıpa, "Hedefimiz her sene Avrupa'nın en zirve noktası olan Şampiyonlar Ligi'nin en tepesinde olmak, ilk 3'e adımızı yazdırmak, sürekli finallerde olmak." dedi.

Çıpa, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok iyi bir takım olduklarını vurgulayarak, ligi namağlup şampiyon bitirdiklerini anımsattı.

Beşiktaş'ta hedeflerin bitmeyeceğini belirten Çıpa, önümüzdeki sezon Türkiye şampiyonluğunu ve Avrupa'dan kupa getirmeyi amaçladıklarını, bunun için çalıştıklarını kaydetti.

Bu sezon hem futbol hem de tekerlekli sandalye basketbol takımının şampiyonluğunun çok keyifli olduğunu belirten Çıpa, "Futbol takımları, kulüplerin amiral gemisi. Ne kadar başarılı olurlarsa amatör branşlar o kadar göze batmaz. Ben buradan başta başkanımız olmak üzere teknik ekibi, futbolcuları ve şampiyonlukta emeği geçen herkesi kutluyorum. Önümüzdeki senelerde yine hep beraber şampiyon oluruz diye umuyoruz." diye konuştu.

Basketbolda yatırım çoğaldıkça başarının da geldiğini, iskelet kadronun Türk oyunculardan oluşunca yabancıların katkısının daha fazla olduğunu anlatan Tacettin Çıpa, şöyle devam etti:

"Ama tamamen yabancı oyunculara dayalı bir kulüp kurulursa orada biraz daha profesyonellik oluyor. Aşırı profesyonelliğin olduğu yerde de bizim gibi ülkelerde de ruhla, kalple, istekle oynanan ve destek gören sporlarda bazen başarısız sonuçlar alınabiliyor. Basketbol çok güzel, çok heyecanlı bir spor tabii ki gelişmesi, ilerlemesi en büyük tutkumuz. Sporun her dalında olduğu gibi basketbolun da bu önemli ivmesi bizi mutlu ediyor."


- "Hedef her zaman şampiyonluk"


Taraftarların önümüzdeki sezon yine şampiyonluğa oynamayı hedefleyen ve bu konuda lider bir Beşiktaş'ı izleyeceklerini savunan Çıpa, ligin yeni sezonda 10 takımdan 12'ye çıkacağını belirtti.

Çıpa, lige play-off etabının koyulması için çalıştıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Çünkü play-off olmayan ligin heyecanı özellikle erken biterse kopuyor. Üçüncülük ve dördüncülük maçlarına kalan takımlarımız motivasyonlarını kaybediyor. Federasyonla yaptığımız görüşmelerde önümüzdeki sezona özellikle play-off koymaya çalışacağız. Play-off olduğu zaman inanıyorum ki hem izlenme hem katılım hem de motivasyon olarak çok daha ilgi çekecektir tekerlekli sandalye basketbolu."

Beşiktaş'ta hedefin her zaman şampiyonluk olduğunu dile getiren Çıpa, siyah-beyazlı tekerlekli basketbol takımının var olduğu sürece şampiyonluğu kovalayacaklarını kaydetti.

Tacettin Çıpa, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynadıklarını ifade ederek, "Hedefimiz her sene Avrupa'nın en zirve noktası olan Şampiyonlar Ligi'nin en tepesinde olmak, ilk 3'e adımızı yazdırmak, sürekli finallerde olmak ve Beşiktaş'ı temsil etmek." ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×