Batman Petrolsporlu milli atlet Muslu Türkiye şampiyonu

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan 7. Aroma Akseki Dağ Koşusu (çıkış-iniş) Antalya’nın Akseki ilçesinde yapıldı. 4 kategoride yapılan koşu müsabakalarına 95 sporcu katıldı. 11 Bin 900 metrelik koşuya büyük...

Batman Petrolsporlu milli atlet Muslu Türkiye şampiyonu
23 Haziran 2014 Pazartesi 14:08

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan 7. Aroma Akseki Dağ Koşusu (çıkış-iniş) Antalya’nın Akseki ilçesinde yapıldı. 4 kategoride yapılan koşu müsabakalarına 95 sporcu katıldı.

11 Bin 900 metrelik koşuya büyük erkekler kategorisinde 32 sporcu katıldı. Yapılan müsabaka sonunda 49.43 dakikalık derecesi ile Avrupa ve Dünya Şampiyonu Ahmet Arslan’ı geride bırakan Batman Petrolsporlu başarılı atlet Ercan Muslu Türkiye şampiyonu oldu.

Yarışmaların sonunda sporculara ödüllerini, Akseki Kaymakamı Murat Beşikci, Belediye Başkanı İsmet Uysal, Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Aksu, Atletizm Federasyonu Organizasyon Kurulu Üyesi Metin Değirmenci ve Aroma Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Duruk verdi.

Kategorilerinde ilk dörde giren sporcular Avrupa Dağ Koşuları Şampiyonası için Milli takım aday kadrosunu çağrılacak. Atletler, 12 Temmuz’da Fransa’da yapılacak olan Avrupa Dağ Koşuları şampiyonasına katılacakları belirtildi.

Yarışmalar ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Batman Petrolspor Atletizm Baş Antrenörü Ümit Kemal Pişkin, "Zorlu geçeceğini tahmin ettiğimiz müsabakadan yüzümüzün akı ile ayrılmanın sevincini yaşamaktayız. Birbirinden iyi 30’ün üzerinde sporcu ile mücadele ettik. Parkurun zorluğu ve iniş-çıkış olması her ne kadar sporcumuzu zorlasa da yılların deneyimi Ercan’ın etabı şampiyonlukla bitirmesi bizleri sevindirmiştir. Bundan sonra Fransa’da yapılan Avrupa dağ şampiyonasına sporcumuz hazırlanacaktır. Şampiyonluğun kulübümüze hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×