Başkan Orman: Vodafone Arena'da devletin bir kuruş parası yoktur

Beşiktaş'ta Kulüp Başkanı Fikret Orman, Beşiktaşlı ünlülere ve spor basınının spor müdürleri ile Beşiktaş yazarlarına iftar yemeği verdi. Orman, stadı kendi öz mal varlıklarıyla yaptıklarını belirterek, "Burada devletin bir kuruş...

Başkan Orman: Vodafone Arena'da devletin bir kuruş parası yoktur
17 Temmuz 2014 Perşembe 13:53

Beşiktaş'ta Kulüp Başkanı Fikret Orman, Beşiktaşlı ünlülere ve spor basınının spor müdürleri ile Beşiktaş yazarlarına iftar yemeği verdi. Orman, stadı kendi öz mal varlıklarıyla yaptıklarını belirterek, "Burada devletin bir kuruş parası yoktur." dedi.

Başkan Fikret Orman’ın Vodafone Arena Doğu Tribünü’nde verdiği iftar yemeğine, Asbaşkanlar Deniz Atalay, Umut Güner, Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, İcra Kurulu Başkanı, Mali, İdari ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Melih Sami Esen, İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi ve Kulüp Basın Sözcüsü Metin Albayrak, Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Yalçın Kaya Yılmaz, Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, Genel Koordinatör Levent Çifter, Beşiktaşlı ünlüler, basın mensuplerı ile davetliler katıldı.

İftar yemeği sonunda konuşma yapan Başkan Fikret Orman, "Bu sene burada yapmış olduğumuz 12. iftar organizasyonu. Biraz yoğun çalışıyoruz, insanlarla koptuğumuz için iftarlar düzenleyelim stadımızda yapalım dedik. Hep beraber bu ambiansı yaşıyalım diye böyle bir yer oluşturduk." dedi.

'HİÇ BİR CAMİANIN YAPAMADIĞINI YAPIYORUZ'

Böyle bir karar aldıkları için iyi ettiklerini de belirten Orman, "Gördük ki; gayette iyi yapmışız. Her gelen, bir otelde iftar yapmaktansa Beşiktaş’ın kalbi olan Vodafone Arena’da yapmayı daha da iyi karşıladılar. Onun için de çok mutluluk duyuyorum." diyerek, şunları söyledi:

"Burada bir hayali gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Herkes görüyor ki, bir hayal değil sonuca doğru gidiyoruz. Geçen sene 26 Temmuz tarihinde yıkımına başladık. İlk temeli de Aralık ayının 25-26’sı gibi attık. Burası hiç bir camianın yapamadığı, kendi emekleriyle, kendi alın teriyle Beşiktaş’a güvenen sponsorlarımızla ve bizlere güvenip loca alan taraftarlarımızın parasıyla emekleriyle yapılan bir stadyumdur. Burada devletin bir kuruş parası yoktur. Burası bizlerin parasıyla emekleriyle yapılmaktadır.

Beşiktaş halkın kulübüdür ve kamu yararına bir dernektir. Şuan da Türkiye’de 26 tane stad yapılıyor. 25 tanesi devlet katkısıyla yapılmaktadır. Sadece kendi stadımızı biz yapıyoruz. Burası akıllı bir staddır. Teknolojinin en son noktasına kadar kullanılan bir staddır. Lüks açısından baktığımız zaman diğer stadyumlara göre çok lüks bir staddır, bittiği zaman göreceksiniz. Bu stadı Beşiktaşlılar yapıyor. Beşiktaş İnşaat A.Ş. diye bir şirket kurduk. Bu şirket üzerinden stadımızı yapıyoruz.

Hatıralarımızda kalacak bir gece yaşadığımızı düşünüyorum. Bir daha da bu stadı bu halde bulamayacağız. Zamanında çocuklarınıza anlatacaksınız inşaat haliyle geldik iftar yaptık diye. Bu anıyı hep beraber yaşadığımız için kendi adıma ve arkadaşlarım adına çok mutluyum. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Afiyet olsun."

CİHAN

Başkan Orman: Vodafone Arena'da devletin bir kuruş parası yoktur


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×