Barcelona kulüp başkanları için hapis cezası istemi

İspanya'da Ulusal Mahkeme Savcılığı, Brezilyalı futbolcu Neymar'ın transferindeki mali usulsüzlükler nedeniyle 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu ile eski kulüp başkanı Sandro Rosell hakkında hapis cezası

Barcelona kulüp başkanları için hapis cezası istemi
27 Mart 2015 Cuma 00:19

İspanya'da Ulusal Mahkeme Savcılığı, Brezilyalı futbolcu Neymar'ın transferindeki mali usulsüzlükler itibarı ile 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu ile eski kulüp başkanı Sandro Rosell konusu için hapis cezası istedi.

Savcılık, Barcelona Kulübü’nün Neymar’ın transferinde mali usulsüzlükler yapılarak, vergi kaçırıldığı iddiasıyla ilgili soruşturmasını tamamladı. Savcılık hazırladığı iddianamede Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu için 2 sene 3 ay, eski kulüp başkanı Sandro Rosell için de 7 sene hapis istedi.

İspanyol basınının savcılık kaynaklarına dayanarak verdiği haberlerde, Barcelona Kulübü’ne ise kaçırıldığı iddia edilen 13 milyon avroluk verginin yanı paradigma 20 milyon avroluk cezayla ortak toplam 33 milyon avroluk tazminat istek edildiği bildirildi.

2013 yazında Brezilya’nın Santos Kulübü’nden Barcelona’ya transfer bulunan Neymar için ilk şekilde eski kulüp başkanı Rosell, 57 milyon avro ödendiğini açıklarken, daha sonra şimdiki kulüp başkanı Bartomeu transfer için ödenen yekün bedelin 86,2 milyon avro olduğunu duyurmuştu. İspanyol basınında çıkan maliye kaynaklı haberlerde ise Neymar’ın transferinde komisyonlar ve aracılar dahil ödenen ana bedelin 94,8 milyon avro bulunduğu iddia edilmişti.

Barcelona Kulübü daha önceki haftalarda yaptığı izahatda, Neymar olayıyla ilgili yürütülen yasal süreç için 'anormallik olduğunu ve yasal bir olayın dışında gelişmeler yaşandığını' ileri sürüp, 'Barcelona Kulübü’ne karşı yapılan saldırılara hiç bir tolerans gösterilmeyeceğini' savunmuştu. İspanyol spor gazetelerinde yer saha haberlerde ise Barcelona Kulübü içerisinde 'Neymar olayı' ile ilgili yapılan suçlamaların peşinde Real Madrid Kulübü yöneticilerinin olduğunun düşünüldüğü iddia edilmişti.

AA

Kaynak: FANATİK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×