Aziz Yıldırım: Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacak son kaledir(1)

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı - lacivertli kulübün Türkiye'nin zor günlerinde Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacak son kale olduğunu söyledi.

Aziz Yıldırım: Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacak son kaledir(1)
25 Ocak 2014 Cumartesi 13:28

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı - lacivertli kulübün Türkiye'nin zor günlerinde Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacak son kale olduğunu söyledi.

Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Ben veda etmiyorum, ben buradayım. Onun için bugün burada bu konuşmayı yapmayacaktım. Başından beri söylediğimiz tek şey var: biz şike yapmadık. Biz siyasi bir olayın içerisindeyiz. Bu siyasi olayın Türkiye'de nereye geldiğini hepimiz görüyoruz." diyerek, şunları söyledi:

"Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ın bir tek farkı cumhiriyetin laikliğin yanında olması. 16 yıl süreç içerisinde de bu kulübe ben ve arkadaşlarım siyaset sokmadık. Tabii ki siyasi düşüncelerimiz var. O düşüncenin iktidarda olması için çalışırız; ama bunu hiçbir zaman kulüp bünyesinde yapmadık. Şuraya oy verin diye kimseye tavsiye etmedim. Bir tek şuna inanıyorum Fenerbahçe, Türkiye'nin zor günlerinde Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyacak son kaledir. Ve bu kale de hiçbir zaman yıkılmayacaktır. Bunu da herkes böyle bilsin."

"TEK SUÇUMUZ ATATÜRKÇÜ OLMAK"

Şike davasının yargıtay tarafından onaylandığını hatırlatan Aziz Yıldırım, "Suçluyuz, tek suçumuz Atatürkçü olmak." dedi.

Onun dışında bir suçu olmadığını dile getiren Başkan Aziz Yıldırım, "Bunu herkes böyle bilsin ve inansın. Belki bu operasyon başladığı günde Fenerbahçelilerin yüzde 50'si de 'başkan böyle bir şey söylüyor; ama acaba yaptılar mı? diye düşünmüşlerdir. Ama bugün gelinen noktada, Fenerbahçelilerin yüzde 100'ü, kamu vicdanı olan tüm insanlaın bunun şike davası olmadığını görüyordur." diyerek, şöyle devam etti:

"Burada hepimize görev düşüyor. Yalnız Fenerbahçelilere değil, Galatasaraylılara, Beşiktaşlılara, Trabzonsporlulara, Kayserililere, Anadolu'nun bütün spor taraftarlarına görev düşüyor. Bugün bir mücadele var. Bu mücadele devlet ile paralel devlet mücadelesi. Bu mücadele içesinde hepimiz hür irademizle hareket ederek, buranın Türkiye'nin tek cumhuriyeti olduğunu kabul etmek, hepimiz gerekirse canımızı verme pasına çocuklarımız torunlarımızın geleceği için mücadelemizi yapmalıyız. Ben yapacağım. Bunu açıkça dile getiriyorum. Türkiye'de tek cumhuriyet vardır. O da Türkiye Cumhuriyeti'dir. Türkiye Cumhuriyeti hükümti olur. Onun dışında herhangi bir hükümet ya da paralel devlet olamaz. Bu yanlıştır o zaman Türkiye Cumhuriyeti çöker. Bunun çökmesine de bizler ve sizler müsaade etmezsiniz."

"BİZİM SAVUNMAMIZI SON YAŞANAN SÜRECİN KENDİSİ YAPMIŞTIR"

Aziz Yıldırım, kendi savunmalarını son günlerde yaşanan sürecin yaptığını söyledi. Başkan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakan kendi ağzından kumpas kurulduğunu söylendi. Artık savcıların hakemlere polise güvenilmeyen bir ortamda bize yapılanları tartışmanın, şu tapede bunu söylüyor şunu söylüyor diye bir şey anlatmanın da anlamı kalmadı. İftiralarla dolu fezlekenin hazırlanması. Bu fezleke ile mahkemelerin devam etmesi.

Yargıtayda aynı şekilde görülüp devam etmesi bizler için savunma olayını ortadan kaldırmıştır. Bizim savunmamızı bu züreç kendisi yapmıştır. Bizim haklıyız ya da haksızız dememize gerek yok. Çünkü Sayın Başbakan söylüyor: 'Bunlar haklı. Bunlara tezgah kuruldu' diyor. Artık bu konuları kapatacağım. Ben buradayım veda konuşması da yapmıyorum. Sizlerle beraberim. İçeride olmam veya dışarıda olmam hiç farketmez."

'AZİZ YILDIRIM'DAKİ YÜREK HİÇBİRİNDE YOK'

Kendisi hakkında Türkiye'ye gelmeyeceği yönünde ifadelerin kullanıldığını kaydeden Aziz Yıldırım, "Aziz Yıldırım kaçmaz. Öyle bir yürek var ki bunların hiçbirinde o yürek yok. Onu bilsinler." dedi.

Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay'ın kendisine 'onursal başkan' olması konusunda öneride bulunduğunu hatırlatan Yıldırım, Günay'a teşekkür ederek, "Bakın hepinizin huzurunda tekrar söylüyorum. Ben Fenerbahçeliyim. Ben Fenrebahceli doğdum, Fenerbaheli öleceğim. Bir sevda bu. Yoksa burada bir tilt almak için 16 senemi verseydim ben burada olmazdım. O kadar yaptığımız eserler oldu. Bir gün ismimin konmasını istemedim. Çünkü ben burada bunların karşığılı için yapmadım. Bu mücadeleyi onun için vermedim. Tilt almak için burada değilim. Öyle yaparsanız beni incitirsiniz. Ben bu kulübün kapısında bekçi olmaya hazırım. Ve ona talibim. Bu tip konularda kendimizi de beni de yıpratmayın." ifadelerini kullandı.

"TÜZÜKTE NE YAZIYORSA O OLACAK"

Kendisinin hapse girmesinin ardından ne olacağı yönünde de konuşan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe'nin tüzüğü var. Tüzükte ne yazıyorsa o olacak. Aziz Yıldırım, şunu başkan yapın demeyecektir. Bizim dışımızdaki camialar, gazeteler, herkes bunu kafasına soksun." dedi.

Başkanlık konusunda bir yönlendirme yapmaycağını tekrarlayan Aziz Yıldırım, "İmkanım olursa gelir oyumu kullanırım. Oyumu kime kullandığımı da söylerim. Onun dışında burada padişahlık sistemi yok. Padişah ferman vermiş geldik. Siz de aynı şeyi yapmayacaksınız. Öyle bir şey yok. Öyle bir şey yaparsan beni tehdit edin. Öyle bir şey olursa beni uyarın." şeklinde konuştu.

Dün gerçekleşmesi beklenen yönetim kurulu toplantısının ertelenmesiyle ilgili de açıklamada bulunan Yıldırım, "Fenerbahçe benden sonra akar yolunu bulur. Ben çok önemli biri adamdım getirdiniz beni başkan yaptınız diye bir şey yoktu. Ben de içinizden biriydim. Geldim başkanlık yaptım. Bu süreçte iyi şeyler yaptığımı düşünüyorum arkadaşlarımla birlikte. Dünkü toplantının ertelenme sebebi, geleceğe dönük şunu yapalım bunu yapalım meselesine girmemek içindi. Çünkü ben yokken onlar karar versin. Ben değil. Ben karar vereceksem padişahlık sistemine girer. Bunu da benim gönlüm kabul etmez." diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×