Azerbaycan'da Avrupa Olimpiyat Oyunları'na hazırlık son aşamaya geldi

Azerbaycan'da 2015'te yapılacak Birinci Avrupa Olimpiyat Oyunları (BAKU 2015) ile ilgili çalışmalar süratle devam ediyor. Oyunlarla ilgili başkent Bakü'nün birçok yerinde inşa edilen devasa spor komplekslerinden bazılarının açılışı yapılırken...

Azerbaycan'da Avrupa Olimpiyat Oyunları'na hazırlık son aşamaya geldi
09 Mayıs 2014 Cuma 14:03

Azerbaycan'da 2015'te yapılacak Birinci Avrupa Olimpiyat Oyunları (BAKU 2015) ile ilgili çalışmalar süratle devam ediyor. Oyunlarla ilgili başkent Bakü'nün birçok yerinde inşa edilen devasa spor komplekslerinden bazılarının açılışı yapılırken bazılarında da son aşamaya gelindi.

BAKU 2015 organizasyon komitesi yapılan hazırlıklar konusunda basını bilgilendirmek amacıyla söz konusu olimpiyatların merkez arenası olan Olimpiyat Stadı'na gezi düzenledi. Bir Türk firması tarafından inşa edilen Bakü Olimpiyat Stadı 65 bin seyirci kapasitesiyle bölgenin en büyük stadı olma özelliği taşıyor.

Basına açıklamalarda bulunan BAKU 2015 Organizasyon Komitesi Başkan Yardımcısı Simon Clegg, hazırlık çalışmalarının belirlenen takvim çerçevesinde devam ettiğini belirterek olimpiyatların gerçekleştirileceği spor komplekslerinin yarışmalardan önce tamamen hazır olacağına emin olduğunu bildirdi.

2015'TE SPORUN KALBİ BAKÜ'DE ATACAK

Birinci Avrupa Olimpiyat Oyunları gelecek yıl 12 -28 Haziran tarihleri arasında Bakü'de yapılacak. Avrupa'nın bir çok ünlü sporcusunun dereceye girmek için mücadele edeceği öngörülen tarihlerde adeta sporun kalbi Bakü'de atacak.

6 bin sporcunun 17 gün boyunca madalya için mücadele edeceği BAKU 2015 oyunları kompleks spor yarışları olmakla birlikte Avrupa adına da bir ilki de temsil edecek. 19 farklı branşta gerçekleştirilecek yarışmaların 16'sı olimpiyat branşları kapsamında yer alırken 3 branş ise olimpiyat kapsamında yer almayacak. Ayrıca atletizm, bisiklet, plaj voleybolu, atıcılık, yüzme, masa tenisi, tekvando ve triatlon yarışmalarında derece yapan sporcular 2016 Rio yaz olimpiyatlarına katılmak için lisans elde edecekler. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×