Avrupa şampiyonası temsilcileri Bartın'da belli olacak

Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası, 16-18 Mayıs günlerinde Bartın'da düzenlenecek. Şampiyonada dereceye giren kulüpler, Haziran ayında İzmir'de yapılacak 12. Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek.Türkiye Karate...

Avrupa şampiyonası temsilcileri Bartın'da belli olacak
14 Mayıs 2014 Çarşamba 18:28

Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası, 16-18 Mayıs günlerinde Bartın'da düzenlenecek. Şampiyonada dereceye giren kulüpler, Haziran ayında İzmir'de yapılacak 12. Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek.

Türkiye Karate Federasyonu'nun kulüpler bazındaki en önemli organizasyonu olan Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası, Bartın Valiliği desteğiyle 16-18 Mayıs günleri arasında Bartın'da düzenlenecek. Türkiye'nin 33 ilinden 55 kulübün katılım göstereceği şampiyonaya 266 kadın, 679 erkek sporcu kayıt yaptırdı.

Ömer Tepesi Spor Salonu'nun ev sahipliği yapacağı müsabakalar kata ve kumite dallarında; ümit, genç ve büyükler kategorilerinde yapılacak. 16 Mayıs Cuma günü, kata dalında ümit ve genç sporcular tatamiye çıkacak. Türk karatesinin yıldız isimlerinin de mücadele vereceği büyükler kata ve kumite müsabakaları, 17 Mayıs Cumartesi günü yapılacak. Şampiyona, 18 Mayıs Pazar günü, ümit ve genç kumite finalleri ile sona erecek.

Sporseverlerin ücretsiz olarak izleyebileceği şampiyonanın açılış seremonisi, 16 Mayıs Cuma günü, saat 16.00'da gerçekleşecek.

AVRUPA ŞAMPİYONASI KADROSU BELİRLENECEK

Bartın'daki müsabakaların ardından kategorilerinde (ümit, genç, büyükler) ilk üç sırayı alan kulüpler, Haziran ayında İzmir'de yapılacak 12. Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek.

Daha önce 2011 yılında Ankara'da düzenlediğimiz şampiyona, 7-8 Haziran günlerinde, Halkapınar Spor Salonu'nda yapılacak.

SOMA'DA HAYATINI KAYBEDENLER İÇİN SAYGI DURUŞU

Manisa'nın Soma ilçesinde özel bir madende meydana gelen kazada, tüm Türkiye gibi hayatını kaybeden yurttaşlarımızın acısını yüreğinde hissettiklerini belirten Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, "Hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı, tedavileri devam eden yurttaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Mahsur kalan madencilerimizin de sağ salim kurtarılması için dua ediyoruz." dedi.

Başkan Delihasan ayrıca, Haziran ayında İzmir'de yapılacak organizasyonun takvim planlamasında değişiklik yapılamayacağından ve Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası'na katılacak birçok ilin hazırlıklarını tamamlayarak müsabakanın yapılacağı Bartın'a iştirak etmelerinden dolayı açıklanan tarihlerde Bartın'da yapılacağını, Soma'da hayatını kaybeden yurttaşlarımız için müsabakalar öncesi saygı duruşunda bulunulacağını söyledi.

CİHAN

Avrupa şampiyonası temsilcileri Bartın'da belli olacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×