Avrupa Karate Şampiyonası

- Türkiye, şampiyonayı 12 madalya ile tamamladı

Avrupa Karate Şampiyonası

ANKARA (AA) - Türkiye, Fransa'da düzenlenen 51. Avrupa Karate Şampiyonası'nı 12 madalyayla tamamladı.

Karate Federasyonundan yapılan açıklamaya göre milli takım, Montpellier şehrinde yapılan ve 46 ülkeden 515 sporcunun katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda bir altın, beş gümüş ve altı bronz madalya kazanarak, şampiyona tarihindeki en yüksek madalya sayısına ulaştı.

Şampiyonanın son gününde takım kata ve takım kumite finalleri yapıldı. Son şampiyon unvanı ile şampiyonaya katılan Erkek Kumite Takımı altın madalya için ev sahibi Fransa ile karşılaştı.

Enes Erkan, Gökhan Gündüz, Erman Eltemur, Uğur Aktaş ve Rıdvan Kaptan’dan oluşan milli takım, mücadeleyi 3-1 kaybederek Avrupa ikincisi oldu.


- Kata takımlarından bronz madalya


Son gün tatamiye çıkan erkek ve bayan kata takımları şampiyonadan bronz madalya ile ayrıldı.

Mehmet Yakan, Fikret Yılmaz ve Osman Evin’den oluşan erkek kata takımı, üçüncülük maçında Avusturya’yı 5-0 yenerek Avrupa üçüncüsü oldu.

Dilara Bozan, Rabia Küsmüş ve Gizem Şahin’den oluşan bayan kata takımı da Belarus’u 5-0 yenerek şampiyonayı bronz madalya ile bitirdi.

Bu arada kapanış töreninde Avrupa Karate Federasyonu (EKF) bayrağını önümüzdeki yıl organizasyona ev sahipliği yapacak Türkiye adına federasyon başkanı Esat Delihasan, EKF Başkanı Antonio Espinos’tan aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×