Atıcılık: Trap Zafer Kupası

- Kahramanmaraş'ta 23 ilden 92 sporcu katıldığı Trap Zafer Kupası yarışlarında büyük erkekler kategorisinde İstanbul takımı birinciliği elde etti

Atıcılık: Trap Zafer Kupası


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Trap Zafer Kupası yarışları, Kahramanmaraş'ta sona erdi.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kompleksi Trap Skeet Atış Poligonu'ndaki yarışlara, 23 ilden 92 sporcu katıldı.
Yarışmalar, Büyük Erkekler, Genç Erkekler, Veteran Erkekler olamak üzere 3 kategoride yapılan final yarışmalarıyla tamamlandı.
Büyük erkekler kategorisinde, Adana'dan Ali İhsan Kaya birinci, aynı ilden Hakan Yüzbaş ikinci, Antalya'dan Mehmet Kuş ise üçüncü oldu.
Genç erkeklerde Kocaeli'den Murat İlbilgi birinci, aynı ilden Ahmet Balkancı ikinci, İstanbul'dan Osman Can Karpuz ise üçüncülüğü elde etti.
Veteran erkeklerde ise Kırşehir'den Yüksel Köseoğlu birinci, Aydın'dan Cahit Oktav Sabancı ikinci ve Adana'dan Mehmet Durdu Danışoğlu ise üçüncü sırada yer aldı.
Büyük erkekler takımında da Adana birinci, Antalya ikinci, İstanbul ise üçüncü oldu.
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, yaptığı açıklamada, başarılı bir yarışma ortaya konduğunu söyledi.
Atıcılığın geleceği adına Kahramanmaraş'ta atılan skorlar ve katılımın kendilerine çok şey anlattığını vurgulayan Arman, gelecekte de bu sporculardan daha iyi skorlar beklediklerini belirterek, "Umut ediyorum daha güzel yarışmalarla, daha güzel başarılarla bunlara imza atacağız." diye konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×