Artistik Cimnastik Dünya Kupası

- Mersin'in ev sahipliğindeki şampiyona, 8 ülkeden 23 sporcunun katılımıyla başladı - Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen: "Bu kupadaki öncelikli hedefimiz finallere kalarak madalya almak. Madalya alacağımızdan şüphem yok"

Artistik Cimnastik Dünya Kupası
01 Temmuz 2016 Cuma 21:50


MERSİN (AA) - Dünya Cimnastik Federasyonu tarafından organize edilen Artistik Cimnastik Dünya Kupası, Mersin'in ev sahipliğinde başladı.

Mersin Cimnastik Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda, 8 ülkeden 23 sporcu artistik cimnastik branşında mücadele edecek.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, açılış töreninde yaptığı konuşmada, dünyada 8 ayaktan oluşan Artistik Cimnastik Dünya Kupası'nın bir ayağını Mersin'de gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını bildirdi.

Dünya Kupası'nı Türkiye'de düzenlemek için 3 yıl uğraştıklarını belirten Çelen, organizasyonun Mersin'e gelme sebebinin iyi bir salonun olmasından ve sporcuların son yıllarda başarılı sonuçlar elde etmesinden kaynaklandığını kaydetti.

İstanbul'da yaşanan terör saldırısından dolayı bazı ülkelerin organizasyona katılmadığını aktaran Çelen, şöyle devam etti:

"Organizasyona 23 ülke başvurmuştu. İstanbul'da yaşanan olaydan sonra 14 ülke gelmekten vazgeçti. Bizim için talihsiz bir durum. Aynı tarihte uçağa bineceklerdi. Orada hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Terör dünyanın her yerinde var, fakat terör zayıflığı sever. Biz Dünya Cimnastik Federasyonu olarak, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile konuştuk ve bunu organize etmek istedik. Çünkü ülkemiz organizasyon ülkesi. İptal etmeden 8 ülkenin katılımıyla başladık. Bu kupadaki öncelikli hedefimiz finallere kalarak madalya almak. Madalya alacağımızdan şüphem yok. Burada önemli olan madalya ile alınacak olan puanlardır. Bizim için o önemli. O puanları da alırsak neden Rio olmasın?"


- Sonuçlar


Organizasyonda bugün yapılan müsabakaların sonuçları ise şöyle:

Erkekler zemin egzersiz:

1. Ahmet Önder

2. Ferhat Arıcan

3. Calco Moreno Jossimar Orlando (Kolombiya)

Erkekler kuplu beygir:

1. Calco Moreno Jossimar Orlando (Kolombiya)

2. Ferhat Arıcan

3. Alsqour Adham (Ürdün)

Erkekler halka:

1. İbrahim Çolak

2. Yunus Emre Gündoğdu

3. Alhmood Majdi (Ürdün)

Kadınlar vault:

1. Ecker Lisa (Avusturya)

2. Demet Mutlu

3. Escobar Gomez Catalina Elena (Kolombiya)

Kadınlar uneven bars:

1. Demet Mutlu

2. Lisa Ecker (Avusturya)

3. Oksana Chusositiha (Özbekistan)

Organizasyon, yarın yapılacak müsabakalarla devam edecek.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×