Ankara Emniyeti'nde Fenerbahçe ve Beşiktaş paniği!

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında oynanacak Beşiktaş - Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor ve Gençlerbirliği - Fenerbahçe karşılaşmalarının aynı güne denk gelmesi, ildeki diğer karşılaşmalarla birlikte siyasi hareketliliğin yaşandığı Ankara'da Vali

Ankara Emniyeti'nde Fenerbahçe ve Beşiktaş paniği!

Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında oynanacak Beşiktaş - Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor ve Gençlerbirliği - Fenerbahçe karşılaşmalarının tıpkı güne denk gelmesi, ildeki başka karşılaşmalarla ortak siyasal hareketliliğin yaşandığı Ankara'da Valiliği ve Emniyeti hareketlendirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun daha evvela 16 Mart Pazartesi saat 20.00'de oynanacağını duyurduğu Beşiktaş-SAİ Kayseri Erciyesspor Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu 24. hafta maçının 15 Mart Pazar günü saat 16.00'da oynanacağını izahatsının ardından Ankara Emniyeti'nin, güvenlik sağlanmakta zorluk yaşanacağı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na maç saatinin 14.00'e çekilmesi için istekte bulunacağı söylendi.

Aynı gün Ankara'da Gençlerbirliği ve Fenerbahçe içinde saat 19.00'da oynanacak lig maçı itibarı ile Emniyet, güvenliği oluşturmakta zorlanacak. İki kocaman takımın Ankara'da tıpkı gün maç oynaması güvenlik zaafı yaşatacağı gerekçesiyle Emniyet ve Valilik, 15 Mart Pazar günü saat 16.00'da Ankara merkeze 38 km ırak bulunan Osmanlıspor Stadı'nda oynanacak Beşiktaş-SAİ Kayseri Erciyesspor karşılaşmasının saat 14.00'e, belde merkezinde bulunan 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanacak bulunan Gençlerbirliği - Fenerbahçe karşılaşmasının da ya 20.00'de, yada 21.00'de oynanmasını istek edecek.

2 bin 500 çevik takat ekibine sahip Ankara Emniyeti, 15 Mart Pazar günü Ankara'da tıpkı gün başka liglerdeki karşılaşmalar, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve çoğunlukla hafta sonları yapılan eylemler itibarı ile güvenlik önlemi almakta zorlanacak.
Büyük takımların karşılaşmalarında Ankara Emniyeti bin 500 çevik kuvvetle tedbir alıyor. Ancak Beşiktaş - SAİ Kayseri Erciyesspor karşılaşması saat 16.00'da oynanması biçiminde emniyet 18.00'de biten bu karşılaşma itibarı ile 19 Mayıs Stadı'nda saat 19.00'da oynanacak bulunan Gençlerbirliği - Fenerbahçe karşılaşması için tedbir almakta zorlanacak. Ayrıca belde bünyesinde tedbir almak durumunda bulunan Ankara Emniyeti, bu sebeple maç saatlerinde değişiklik isteyecek.

Ercan ATA - DHA

Kaynak: FANATİK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×