Altınordu'ya Barcelona modeli

Altınordu çatısı altındaki tüm ekiplerin aynı sistemin bir parçası olmasını sağlayacak zincir teknik-taktik modeli, Eroğlu yönetiminde uygulamaya geçti.Türkiye'nin en büyük özkaynak projesini hayata geçirmek üzere yola çıkan PTT 1....

Altınordu'ya Barcelona modeli
03 Ağustos 2014 Pazar 12:53

Altınordu çatısı altındaki tüm ekiplerin aynı sistemin bir parçası olmasını sağlayacak zincir teknik-taktik modeli, Eroğlu yönetiminde uygulamaya geçti.

Türkiye'nin en büyük özkaynak projesini hayata geçirmek üzere yola çıkan PTT 1. Lig ekibi Altınordu, Katalan devi Barcelona'nın yılladır başarıyla uyguladığı zincir modelinin startını verdi. A takımın oyun sistemi, teknik taktik organizasyonları, antrenman metot ve planlamaları ile fiziksel çalışmaların tüm altyapı ekiplerinde, hazırlayıcı takım ve pilot takımlarda aynen uygulanmasına dayanan sistemin detayları, yapılan toplantıyla Altınordu çatısı altındaki tüm teknik ekiplere verildi.

Sistem çalışmaya başladığında Elit Gruplar (U7-9-9-10), Altınordu Futbol Eğitim Kurumu (U11-12-13-14) ve Altınordu Futbol Meslek Okulu'nda (U15-16-17-18) tek tip antrenman programları uygulanacak. Bu sayede A takım düzeyine yükselen bir oyuncu, mevkisiyle ilgili her türlü teknik-taktik donanımına sahip olacak. Adaptasyon sürecini ortadan kaldırmaya yönelik sistem teknik direktör Hüseyin Eroğlu tarafından kontrol edilecek.

Barcelona ve Ajax'ın uyguladığı modelin iki sezondur kısmen uygulandığını ancak yeni dönemde tamamen oturacağını belirten Eroğlu, "Teknik kadrolar sürekli iletişim halinde olacak. A takım teknik ekibi, Altınordu çatısı altındaki diğer ekiplerin maçlarını sürekli izleyecek, antrenmanlarda zaman zaman uygulayıcı olarak görev alacak. Sürekli gelişecek bu model, sadece İzmir değil Türk futbolun da yeni bir dönem başlatacak." dedi.

RAKİP TURGUTLUSPOR

Bu arada 2014-2015 sezonunda mücadele edeceği PTT 1. Lig'e ilk kez çıkan Altınordu'da hazırlık maçları da devam ediyor.

İzmir ekibi, 3. hazırlık maçını yarın Turgutluspor ile oynayacak. Turgutlu Stadı'ndaki maç saat 18.00'de başlayacak. Sakatlığı süren Murat Cömert, bu karşılaşmada forma giyemeyecek.

CİHAN

Altınordu'ya Barcelona modeli


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×