Altan Tan'dan Ankaragücü yöneticilerine sert tepki

Ankaragücü yöneticilerinin Amedspor yöneticilerine saldırmasıyla ilgili açıklama yapan Altan Tan, oysa karşı takımın Diyarbakır'da en iyi şekilde ağırlandığını söyledi

Altan Tan'dan Ankaragücü yöneticilerine sert tepki
27 Nisan 2016 Çarşamba 16:34

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Ankaragücü-Amedspor maçında çıkan olaylar için konuştu: Bunun hazmedilmesi mümkün değil. Türkiye'nin bu kadar hassas günlerden geçtiği bir dönemde ben bu hassasiyeti daha da kaşıyacak, derinleştirecek cümleler kurmak istemiyorum. Ama Türkiye'nin bu hassas günleri olmasaydı bu alçaklar Kızılay Meydanı'nda misliyle dayak yerdiler  HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Altan Tan, Ankara'da Amedspor yöneticilerine yapılan saldırıya ilişkin, "Birtakım sırf temsil ettiği bölge ve ilinin isminden, karakterinden dolayı gittiği her yerde siyasi lince uğruyorsa ve ondan sonra da bu siyasi linç fiili lince dönüşüyorsa bunun sporla alakası yok" ifadesini kullandı. Takıma yönelik başka illerde de birtakım nahoş olayların olduğunu söyleyen Tan, "Ama en son Ankara'daki artık yenilir, yutulur, hazmedilir bir hadise değil. Sıradan bir spor kavgası değil" dedi. 

Saldırıda bulunan kişilerin serbest bırakıldığını hatırlatan Tan, şunları kaydetti: "Bunun hazmedilmesi mümkün değil. Türkiye'nin bu kadar hassas günlerden geçtiği bir dönemde ben bu hassasiyeti daha da kaşıyacak, derinleştirecek cümleler kurmak istemiyorum. Ama Türkiye'nin bu hassas günleri olmasaydı bu alçaklar Kızılay Meydanı'nda misliyle dayak yerdiler. Eğer devlet yoksa, hükümet yoksa Kızılay meydanında misliyle mukabele görürdüler. Onun için kimsenin eşkıyalığı, haydutluğu yanına kar saymaması lazım. Ülkemizin bu kadar hassas bir dönemden geçtiği bir dönemde ben olayın üzerine benzin dökme niyetinde değilim, hassasiyetleri kaşıma niyetinde değilim, büyütme ve bir intikama dönüştürme niyetinde de değilim."

Karşı takım yöneticilerinin Diyarbakır'da en iyi şekilde ağırlandıklarını belirten Tan, "Ama demek ki sütleri bu kadarmış ki bu izzete, ikrama, ilgiye böyle karşılık verdiler. Bunun da cevabını verecek devlet olacak, mahkemeler olacak. Mahkeme yok, gitti bıraktı, bir daha gideceğiz, bir daha gideceğiz, bir daha gideceğiz" görüşünü dile getirdi.  Amedspor yöneticilerine saldırıda 6 kişi serbest Amedspor yöneticilerine saldırıda 6 kişi serbest "Olayı kınayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin takımın ismine Amedspor yerine Diyarbakırspor demesini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Tan, "Bu takımın adı bu. Resmi adı bu bunun. Bunun üzerinden bir polemiğe gitmenin de bir faydası yok. Sayın Devlet Bahçeli açsın bütün Osmanlı devlet arşivlerine baksın. 1515'ten 1923'e kadar bu sancağın adına baksın. Vilayetin adı Diyarbekir'dir, merkez ilçesinin adı Amid sancağıdır" yanıtını verdi.


Etiketler; #Amedspor

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×