Almanya'nın tarihi galibiyeti manşetlerde

Dünya spor basını Almanya'nın ev sahibi Brezilya karşısında aldığı tarihi galibiyete geniş yer verdi.Deutsche Welle'nin haberine göre, 7-1'lik hezimetin ardından Brezilya gazeteleri son derece ağır ve radikal manşetlerle yayımlandı. Ülkenin...

Almanya'nın tarihi galibiyeti manşetlerde
09 Temmuz 2014 Çarşamba 15:23

Dünya spor basını Almanya'nın ev sahibi Brezilya karşısında aldığı tarihi galibiyete geniş yer verdi.

Deutsche Welle'nin haberine göre, 7-1'lik hezimetin ardından Brezilya gazeteleri son derece ağır ve radikal manşetlerle yayımlandı. Ülkenin en büyük spor gazetelerinden Lance, "Brezilya hiç böyle utanç verici duruma düşmemişti. Almanya karşısında tarihi hezimete uğradık, Ronaldo da dünya şampiyonalarındaki gol krallığını kaybetti." diye yazdı

Folha ve O Dia gazeteleri dev puntolarla yazılmış tek bir kelimeyle manşet attı: "Katliam!"

OLAĞANÜSTÜ VE EŞSİZ

Avrupa spor basını da Alman milli takımının başarısı karşısında şapka çıkarıyor. Daily Telegraph gazetesi "Almanya'nın ev sahibi Brezilya'yı dize getirdiğini" yazarken Daily Mail "fevkalade Almanlardan" söz ediyor. Hollanda'nın Algemeen Dagblad gazetesi Alman on birinin sergilediği futbola "olağanüstü ve eşsiz" sıfatlarını yakıştırdı.

Günlük Fransız spor gazetelerinden L'Equipe akıl almaz galibiyeti "inanılmaz bir sonuç" olarak nitelerken İspanyol Marca Almanya'nın 7-1'lik başarısının "tarihi boyutlarını" öne çıkardığı yorumunda "Brezilya'nın bu lekeyi hiçbir zaman silemeyeceğini" yazdı.

ABD'nin en yüksek tirajlı gazetelerinden USA Today oldukça sığ bir yakıştırmayla Almanya'nın zaferle sonuçlanan futbolunu İkinci Dünya Savaşı'ndaki savaş taktiğine (Blitzkrieg) benzetti.

CNN Televizyonu ise şu cümleleri kullandı: "Önce hayret, ardından gözyaşları. Brezilya'nın şampiyonluk hayalleri söndü. Ev sahibi, Almanya tarafından 7-1'lik skorla aşağılandı."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×