Ali Koç: Şampiyonluk yarışında dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım

Fenerbahçe Kulübü eski asbaşkanı Ali Koç, adil yargılama talebi doğrultusunda, sanal alemde 'Adalete Fener Yak' kampanyası başlattıklarını söyledi.

Ali Koç: Şampiyonluk yarışında dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım
14 Mart 2014 Cuma 14:43

Fenerbahçe Kulübü eski asbaşkanı Ali Koç, adil yargılama talebi doğrultusunda, sanal alemde 'Adalete Fener Yak' kampanyası başlattıklarını söyledi. Koç, futbol takımının şampiyonluğu için de "Dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım" uyarısında bulundu.

    Ali Koç ile sanatçı Emre Karayel, Can Bartu Tesisleri'ne gelerek Fenerbahçe antrenmanı izledi. Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, sanatçı Emre Karayel'e 12 numaralı Fenerbahçe forması hediye etti.

    Sanatçı Emre Karayel, antrenman sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Öncelikle Fenerbahçe taraftarı olarak burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. 'Adalete Bir Fener Yak' kampanyasına sonuna kadar destek vermek adına buradayız." ifadelerini kullandı.

    Emre Karayel'den sonra konuşan Ali Koç ise "3 Temmuz'dan bu yana Fenerbahçe'ye gönül vermiş herkes, olağan dışı bir soruşturma ve evrensel hukuk değerlerine hiçe sayıldığı ciddi bir algı mühenrdisliği dönemi yaşadı. Buna rağmen reva görülen muameleye tepki gösteren Fenerbahçeliler olağandışı bir refleks sergileyerek, kayıtsız şartsız, sadakat, inanç ve bağlılıkla camialarına sahip çıktılar. Bu refleks olmasaydı bu durum çok daha farklı olabilirdi. Çok haykırdık o zaman; ama sesimizi istediğimiz kadar dinletemedik. 3 sene geçti 3 sene sonra görüyoruz ki bizim o zaman söylediğimiz savundugumuz dile getirdiğimiz görüşleri bütün Türkiye'de adalet arayan herkes tarafından dile getirildiğini, Başbakanımızdan sokaktaki vatadanşımıza kadar dile getirildiğini memmuniyetle görüyoruz." diye konuştu.

"VİCDANLARDA AKLANAN FENERBAHÇE'NİN ADALET ÖNÜNDE DE AKLANMASI İÇİN ADİL YARGILAMA İSTİYORUZ"

    Ali Koç, "Vicdanlarda aklanan Fenerbahçe'nin adalet önünde aklanması için adil yargılanma hakkını talep ediyoruz." dedi. Fenerbahçelilerin ellerinden geldiği kadarıyla bu amaca ulaşabilmek için mücadele ettiğini dile getiren eski yönetici, "16 Şubat'ta Türkiye için adalet Fenerbahçe için adelet yürüyüşü yapıldı, 320 bin kişi kaltıldı hiçbir olay, olaycık dahi yaşanmadan çok medeni olması gereken bir sivil toplum örgütü örneği gösterildi. Sadece Fenerbahçe ile değil birçok kesimden ayrı insanın buraya katılmasıydı." ifadelerini kullandı.

    Kampanya hakkında bilgi veren Ali Koç, "Change.org'a girip Adalete Fener Yak kampanyasına başta Fenerbahçe taraftarımız olmak üzere, bu kadar hasas ülkemizin bu konularda daha iyiye layık olduğunu düşünen insanların katılacağı bir kampanya başlattık. 4-5 günde 50 bin sayısına geldik. Ama hedefimiz çok daha büyük. Bu platform kurulduğundan beri ulaşılmayan rakamlara ulaşmak hedefimiz. Kolay ve rahatlıkla yapılacağına inanıyoruz. Kampanyaya başta Başkanımız ve futbolcularımızı dahil etmek için buraya geldik. Onların katılımı katalitazör görevi üstlenecektir. 3 Temmuz'dan bu yana olduğu gibi sanatçısı işadamı yaşlısı genci olsun herkes kendi imkanları dahilinde elinden gelen her türlü desteği veriyor. Fenerbahçe ciddi bir haksızlığa uğramıştır. Bu haksızlığı gidermenin önemli olduğunu düşündüğümüz için camiamıza destek olmak için yapıyoruz." şeklinde konuştu.

    Ali Koç, bir soru üzerine, "Özel Yetkili Mahkemeler'in kaldırılması bir şey söylemeyeceğim. Onlar gibi söylemde bulunmak haddime değil. En yetkili kişilerin söylediklerine bakarak düşüncemelerimi paylaşıyorum." cevabını verdi.

    Eski yönetici, kampanyanın hedefiyle ilgili başka bir soruya ise şu karşılığı verdi:
    "Şimdilik hedef platformun en yüksek katılımını sağlamak. 50-100-150 binlik artan boremler var, bu dilimlere ulaşılınca kampanyaya muhataplarına imza atan isimlerinleriyle mektuplar gitmeye devam ediyor. Bizim amaçımız kendi kampanyamıza odaklanmak. Belki de adaletsizliğe uğrayan başka kesimlere de katkımız olacağını düşünüyoruz. Ama bir numaralı önceliğimiz, camiamız haklanrını korumak."

    2010 - 2011 şampiyonluğunu hangi şartlarda kazandıklarını dile getiren Ali Koç, şöyle devam etti: "Ne kadar zorlandığımızı, ne kadar mücadele ettiğimizi hatırlarsınız diğer taraftan rakibimizin de maçlarını hatırlarsınız, hangisinin maçları ne kolay ne zorlukta geçtiğini söylemek doğru olmaz. Çok daha iyi biliyorsunuz. Şampiyonluğa ulaşırken yaşadığımız mücadeleyi oynadığmız Ankaragücü maçı hariç, bütün maçlar kıran kırana çok zor geçen maçlardı. Buna ilaveten soruşturma başladıktan sonra hiç alışık olmadığımız muameleyi de gören Fenerbahçeliler, bu kulübe sahip çıkmak için elinden geleni yaptı ve yapmaya devam edecek."

"YÜZDE YÜZ BELLİ OLANA KADAR ŞAMPİYONLUKLA İLGİLİ KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL"

    Koç, Fenerbahçe'nin Kadıköy'de oynadığı maçları statta takip ettiğini de belirterek, şampiyonluk yarışıyla ilgili de şu değerlendirmeyi yaptı:
    "Yüzde 100 olana kadar bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum. Dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım. Diğer taraftan da son Trabzonspor maçında bir devre de olsa topu aldığı zaman bol pas yapan ileriye doğru oynayan, topu kaptırdrığı zaman ikişerli üçerli pres yapan yırtıcı, ısırıcı bir Fenerbahçe'yi tekrar gördük. Bundan sonra da böyle devam edeceğini düşünüyoruz. Sakatlar ve cezalar sona erdikten sonra Fenerbahçe'nin alıştığımız beğendiğimiz 10 puan öne geçen kimliğine ulaşacağınra inanıyorum. Ersun hoca olmak üzere tüm sporcuların camianın yolunun açık şansını olmasını diliyorum." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×