Ahmet Nur Çebi: Taraftarları zor tutuyoruz

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kasımpaşa maçı sonrasında yaşanan olaylardan dolayı taraftarların tepkisi olduğunu belirterek, "Taraftarları zor tutuyoruz.

Ahmet Nur Çebi: Taraftarları zor tutuyoruz
24 Aralık 2013 Salı 15:43

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Kasımpaşa maçı sonrasında yaşanan olaylardan dolayı taraftarların tepkisi olduğunu belirterek, "Taraftarları zor tutuyoruz. Bizden günah gitti." diye konuştu.

Sabah Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan antrenman sırasında basın mensupları ile sohbet eden Çebi, Kasımpaşa maçında kural hatası yapıldığı ve maçın mutlaka tekrar edilmesi gerektiğini ifade etti.

Çebi, "Kasımpaşa maçında Donk’un yaptığı hareketi herkes gördü. Biz bu maçın tekrar edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Eğer bu maç tekrar edilmezse aynen şike olayı gibi yıllarca hatırlanır. Kasımpaşalı yöneticilerde kural hatası olduğunu söylüyorlar fakat bunu telaffuz edemiyorlar. Onlarda böyle bir eziklikle yaşamak istemezler. Bu maçın tekrar edilmesinden de kimse rahatsızlık duymayacak." şeklinde konuştu.

Taraftarların kendilerine ‘Yönetim kurulu olarak bu işi beceremiyorsunuz’ şeklinde baskılar yaptığını kaydeden Ahmet Nur Çebi, şöyle konuştu: "Traftar bu konuda bize çok baskı yapıyor. Dolayısıyla bizden günah gitti. Bundan sonraki gelişmelerden sorumlu olamayız. Taraftar, 'Yönetim kurulu olarak bu işi beceremiyor musunuz?' diye tepki gösteriyor. Bunda da haklılar. Bu işin süratle taraftarın kızgınlığına ve küskünlüğüne sebep olacak bir ortamdan çıkarılması lazım. Bu da TFF'nin elinde. Bizden söylemesi. Taraftarın yaptığı açıklamalardan etkileniyorum. Onun için bunları söylüyorum. Bundan sonra biz mesuliyet alamayız. TFF, durumu görüyor. Mutsuz taraftar, TFF'nin yakasını bırakmaz. Sürekli söylenecek ve benzer hareketleri yapmaya çalışacaktır. Bu engellemenin tek yolu var bu maçın tekrarı. Bu maçın tekrarından Kasımpaşa ve hiç kimse rahatsız olmaz. Bunları söylemekle mesuliyeti TFF’ye atıyorum. İkazımı yapmış oluyorum. Bu maçın Şike olayı gibi senelerce gündemde olmamasının tek yolu, maçın tekrarıdır."

İkinci Başkan, sözlerini şöyle sürdürdü: "TFF’nin bu olayı ocak ayının ilk haftasına ertelediğini duydum. Ancak bize gelen bir yazı yok. Ama konuşmalarda bu konunun biraz daha tartışılmak istenildiği söylendi. Bunu demeleri bile ortada bir problem olduğunu gösterir. TFF’nin çalışanlarına rağmen almış olduğu bir karar yok. Hakem ve kurullarına rağmen. Bir ilki becerebilirler. Bu da topluma, ‘Kurullarda bir hata varsa bizim önümüze geliyor. Biz bunları doğru değerlendiriyoruz’ mesajını vermesi lazım. Bu, onlar için bir fırsat. Türkiye’de çok şey değişir."

Öte yandan Kasımpaşa maçının hemen bitiminde televizyonlara açıklamalarda bulunan MHK Başkanı Zekeriyya Alp’in kuralları bilmediğini düşündüğünü kaydeden Çebi, "Başkan Beşiktaş ile ilgili hiçbir kötü kullanmadı. Kendisi de ahlak dışı hareket yapmamıştır. Sadece ben kuralları bilmediğini düşünüyorum. Maçın bitiminde hemen açıklamalarda bulunarak büyük bir hata yaptı. Başkan olarak bütün kurul üyelerini etkileyecek bir şekilde konuştu. Bana göre bütün MHK üyeleri de baskı altına alınmıştır. Nasıl bir MHK başkanı maçtan bir saat sonra nasıl ‘kural hatası yok’ açıklaması yapabilir." şeklinde konuştu.

RONALDİNHO’NUN TRANFSERİ KONUSU

Bu arada Beşiktaş’ın transfer gündeminde yer alan Ronaldinho konusunda ise Ahmet Nur Çebi, "Biliyorsunuz yasal anlamda benim bu oyuncu ile görüşme hakkım yok. Kendisinin sözleşmesi devam ediyor. Sözleşmesi bittikten sonra haber göndeririz. Ronaldinho kendisi ister ve arzulu ise gelir ve görüşürüz." diye konuştu.

Takıma yapılacak transferler konusunda da Çebi, "Futbol Şubesi’nde arkadaşlarımız transferle ilgileniyorlar. Ben onların alanlarına girmem. Onlar bize rapor verirler bizde onlara yardımcı oluruz. Karar mekanizması Futbol Şubesi çalışanlarınındır. " ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×