Adıyaman'da Nike Halı Saha Ligi sona erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike firması tarafından organize edilen 2013–2014 sezonu Liseler arası Nike Halı Saha Ligi Futbol Turnuvası sona erdi.Adıyaman merkezde bulunun orta öğretim okullarından Adıyaman Anadolu...

Adıyaman'da Nike Halı Saha Ligi sona erdi
29 Mayıs 2014 Perşembe 20:08

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike firması tarafından organize edilen 2013–2014 sezonu Liseler arası Nike Halı Saha Ligi Futbol Turnuvası sona erdi.

Adıyaman merkezde bulunun orta öğretim okullarından Adıyaman Anadolu Lisesi ile Anadolu Öğretmen Lisesi'nin karşı karşıya geldiği final maçında gülen taraf, Anadolu Öğretmen Lisesi'ni mağlup eden Adıyaman Anadolu Lisesi oldu. Final maçını kaybeden, Anadolu Öğretmen Lisesi ikinci, Bilgi Anadolu Lisesi ise İl üçüncülüğü elde etti.

12 -29 Mayıs 2014 tarihlerinde Şekerler Halı Sahası'nda 72 takımın katılımıyla toplam 144 maç oynanarak organizasyon tamamlanmış oldu. İl birincisi olan takım Adıyaman Anadolu Lisesi 28–29 Haziran 2014 tarihinde İstanbul'da yapılacak Türkiye finallerinde Adıyaman'ı temsil edecek.

Final maçının ardından düzenlenen ödül töreninde ilk 3 takıma kupalarını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Adıyaman Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Mehmet Ali Pektaş, Spor Şube Müdürü Ömer Faruk Dursun, Okul Sporları İl Temsilcisi Murat Aksoy ve Nike Halı Saha Ligi Sorumlusu Zeynal Abidin Deneri tarafından verildi.

Turnuva hakkında bir açıklama yapan Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, "Geçen yıllara oranla bu yıl rekor bir katılımla bu organizasyonu tamamladık. Yapılan bu turnuvada, yetenekli oyuncular tespit edilerek Adıyaman futboluna kazandırmayı amaçlıyoruz. Şenlik havasında geçen bu turnuvada emeği geçenlere teşekkür ederim. İstanbul'da yapılacak Türkiye finallerinde ilimizi temsil edecek takımımıza başarılar diliyorum." dedi.

Nike Halı Saha Ligi Sorumlusu Zeynal Abidin Deneri ise yaptığı açıklamada, "Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Nike Halı Saha Ligi'nde her geçen yıl ilginin daha da çok arttığını görüyoruz." diyerek şöyle konuştu:

"Oynanan 144 müsabakada en ufak bir sakatlık ve taşkınlık olmadan turnuvayı tamamlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde sayın valimize, Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Beden Eğitimi Öğretmenlerine, hakemlerimize, sağlık personellerimize ve sporcularımıza teşekkür ederiz."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×