ABD Açık Tenis Turnuvası

- Turnuvanın ikinci gününde, tek erkeklerde Murray ve Wawrinka, tek kadınlarda ise Serena Williams ve Radwanska gibi favori tenisçiler ikinci tura çıktı - Turnuvada ikinci tura yükselen ilk Türk kadın tenisçi Çağla Büyükakçay, bu akşam Çek rakibi Kvitova ile karşılaşacak

ABD Açık Tenis Turnuvası


ANKARA (AA) - Sezonun son grand slam tenis turnuvası ABD Açık'ın ikinci gününde, tek erkeklerde Andy Murray, tek kadınlarda ise Serena Williams üst tura yükseldi.

ABD'nin New York kentinde düzenlenen ve 12 Eylül'e kadar devam edecek turnuvada, ikinci gün maçları tamamlandı.

Tek erkeklerde 2 numaralı seribaşı Büyük Britanyalı, son olimpiyat şampiyonu Andy Murray, Çek rakibi Lukas Rosol'u 6-3, 6-2 ve 6-2'lik setlerle zorlanmadan 3-0 mağlup etti.

Turnuvanın 3 numaralı seribaşı İsviçreli Stanislas Wawrinka ise İspanyol Fernando Verdasco'yu 7-6, 6-4 ve 6-4 sona eren setlerle 3-0 yenerek ikinci tura yükseldi. Altı numaralı seribaşı Japon Kei Nishikori ise Alman Benjamin Becker'i 3-1'le geçerek üst tura adını yazdırdı.

Erkeklerde günün sürprizleri, 12 numaralı seribaşı Belçikalı David Goffin'in ABD'li Jared Donaldson'a, 17 numaralı seribaşı Avustralyalı Bernard Tomic'in ise Bosna Hersekli Damir Dzumhur'a 3-1'lik setlerle mağlup olmasıyla yaşandı.


- Williams kardeşler üst turda


Kadınlarda dünya 1 numarası ABD'li Serena Williams ve 4 numaralı seribaşı Polonyalı Agnieszka Radwanska, ikinci tura yükselen favori tenisçiler oldu.

Serena Williams, 6-3'lük iki setin ardından Rus Ekaterina Makarova'yı 2-0 yenerek tur atladı. Radwanska ise ABD'li Jessica Pegula'yı 6-1'lik setlerle 2-0 mağlup ederek üst tura yükseldi.

Dünya 5 numarası Rumen Simona Halep, Belçikalı Kirsten Flipkens'ı 6-0 ve 6-2'lik setlerle 2-0, Serena'nın ablası 6 numaralı seribaşı ABD'li Venus Williams ise Ukraynalı Kateryna Kozlova'yı 6-2, 5-7 ve 6-4'lük setlerle 2-1 yenerek ikinci tura çıktı.


- Üçüncü günün programı


ABD Açık'ın üçüncü gününde oynanacak ikinci tur maçlarında, tek erkeklerde dünya 1 numarası Sırp Novak Djokovic ile Çek Jiri Vesely, 4 numaralı seribaşı İspanyol Rafael Nadal ile İtalyan Andreas Seppi karşılaşacak.

Tek kadınlarda 2 numaralı seribaşı Alman Angelique Kerber ile Hırvat Mirjana Lucic-Baroni, 3 numaralı seribaşı İspanyol Garbine Muguruza ile Letonyalı Anastasija Sevastova mücadele edecek.

Dünya sıralamasında 66. basamakta bulunan ve ABD Açık'ta ikinci tura yükselen ilk Türk kadın tenisçi konumundaki Çağla Büyükakçay ise bu akşam 14 numaralı seribaşı Çek sporcu Petra Kvitova ile karşı karşıya gelecek.


- Günün sonuçları


Seribaşı listesinde ilk 20'de bulunan tenisçilerin oynadığı maçlar şöyle sonuçlandı:

Tek erkekler

Stanislas Wawrinka (İsviçre) (3) - Fernando Verdasco (İspanya): 3-0 (7-6, 6-4, 6-4)

Andy Murray (Büyük Britanya) (2) - Lukas Rosol (Çek Cumhuriyeti): 3-0 (6-3, 6-2, 6-2)

Kei Nishikori (Japonya) (6) - Benjamin Becker (Almanya): 3-1 (6-1, 6-1, 3-6, 6-3)

Steve Johnson (ABD) (19) - Evgeny Donskoy (Rusya): 3-2 (4-6, 1-6, 7-6, 6-3, 6-3)

Jared Donaldson (ABD) - David Goffin (Belçika) (12): 3-1 (4-6, 7-5, 6-4, 6-0)

Feliciano Lopez (İspanya) (16) - Borna Coric (Hırvatistan): 3-0 (3-4, Coric maçtan çekildi)

Damir Dzumhur (Bosna Hersek) - Bernard Tomic (Avustralya) (17): 3-1 (6-4, 6-3, 4-6, 7-6)

Nick Kyrgios (Avustralya) (14) - Aljaz Bedene (Büyük Britanya): 3-0 (6-4, 6-4, 6-4)

Dominic Thiem (Avusturya) (8) - John Millman (Avustralya): 3-2 (6-3, 2-6, 5-7, 6-4, 6-3)

David Ferrer (İspanya) (11) - Alexandr Dolgopolov (Ukrayna): 3-0 (6-5, Dolgopolov maçtan çekildi)


Tek kadınlar

Simona Halep (Romanya) (5) - Kirsten Flipkens (Belçika): 2-0 (6-0, 6-2)

Venus Williams (ABD) (6) - Kateryna Kozlova (Ukrayna): 2-1 (6-2, 5-7, 6-4)

Serena Williams (ABD) (1) - Ekaterina Makarova (Rusya): 2-0 (6-3, 6-3)

Roberta Vinci (İtalya) (7) - Anna-Lena Friedsam (Almanya): 2-0 (6-2, 6-4)

Agnieszka Radwanska (Polonya) (4) - Jessica Pegula (ABD): 2-0 (6-1, 6-1)

Anastasia Pavlyuchenkova (Rusya) (17) - Louisa Chirico (ABD): 2-0 (6-1, 6-4)

Karolina Pliskova (Çek Cumhuriyeti) (10) - Sofia Kenin (ABD): 2-0 (6-4, 6-3)

Samantha Stosur (Avustralya) (16) - Camila Giorgi (İtalya): 2-1 (7-5, 6-7, 6-1)

Elena Vesnina (Rusya) (19) - Anett Kontaveit (Estonya): 2-1 (7-6, 4-6, 6-3)

Timea Bacsinszky (İsviçre) (15) - Vitalia Diatchenko (Rusya): 2-0 (6-1, 6-1)

Carla Suarez Navarro (İspanya) (11) - Teliana Pereira (Brezilya): 2-0 (6-0, 6-0)

Ana Konjuh (Hırvatistan) - Kiki Bertens (Hollanda) (20): 2-1 (6-3, 2-6, 6-4)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×