A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Nevriye Yılmaz:

- "İlk olimpiyattan hiçbir şey anlayamadık. Orada çok tecrübesiz ve acemiydik"

 A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Nevriye Yılmaz:
14 Mayıs 2016 Cumartesi 13:44

İSTANBUL (AA) - 2016 FIBA Olimpiyat Elemeleri kapsamında hazırlıklarına başlayan A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın tecrübeli oyuncusu Nevriye Yılmaz, 2012 olimpiyatlarında acemi olduklarını, şimdi ise bilinçlendiklerini söyledi.

Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF) televizyonuna açıklamalarda bulunan Nevriye, geçen seneden itibaren bekledikleri bu sürecin kendilerini heyecanlandırdığını dile getirdi.

İkinci defa olimpiyatlara katılmayı hedeflediklerini ve genç oyuncuların da katkısıyla iyi sonuçlar almak istediklerini vurgulayan Nevriye, "İlk olimpiyattan hiçbir şey anlayamadık. Orada çok tecrübesiz ve acemiydik. Şimdi daha tecrübeli ve bilinçli olduğumuzu, güzel şeyler yapacağımızı düşünüyorum." dedi.

Teknik kadrodaki değişikliğe de değinen Nevriye, Ekrem Memnun'un 2015 Avrupa Şampiyonası'nda da takımın başında olduğunu ve bunun yeni bir başlangıç olmadığını belirterek, milli takım ortamının kulüp takımından daha farklı olduğunu ifade etti.

Memnun'un daha verimli ve rahat olacağını düşündüğünü kaydeden Nevriye Yılmaz, şunları söyledi:

"Bir sporcu olarak olimpiyatlardaki müsabakaların en üst seviyede olduğunu söyleyebilirim. Geçen olimpiyatlarda biraz onun şaşkınlığını ve tedirginliğini yaşadık. Şimdi ise nasıl olacağını biliyoruz. O kadrodaki 12 kişiden 6'sı şu anda takımda bulunuyor. Dört sene önce, bir Rusya maçını iki sayıyla kaybetmiştik ve ilk dört takım arasına kalamamıştık. Şimdi neler yapmamız gerektiğini biliyoruz. Kritik maçların öneminin de farkındayız. Katılacak tüm ülkelerin takımları en üst seviyedeki takımlar olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×