655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri

- Başpehlivan Recep Kara, düzenlenen törenle altın kemerini taktı

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri


EDİRNE (AA) - 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara, düzenlenen törenle altın kemerine kavuştu.

Organizasyonun kapanış ve ödül töreni de güreşlerin gerçekleştirildiği Sarayiçi Kırkpınar Er Meydanı'nda yapıldı. Podyumdaki kürsüye çıkan derece almış pehlivanların madalyaları protokol üyelerince takıldı.

Kırkpınar'da dördüncü kez başpehlivan olan Ordulu Recep Kara'nın altın kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan taktı.

Organizasyonun başlangıcında geçen yılın başpehlivanı Orhan Okulu'nun göndere çektiği Er Meydanı'ndaki Türk bayrağı, bu yılın başpehlivanı Recep Kara tarafından İstiklal Marşı eşliğinde indirildi.

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri sonuçları şöyle oluştu:

Minik-1

1. Cengizhan Ramazan Doğan / Antalya

2. Yasin Yeşil / Balıkesir

3. Deniz Demir / İstanbul

3. Onur Keskin / Bursa

Minik-2

1. Ramazan Yıldız Çilenker / Antalya

2. Duhan Hamza Duman / Tokat

3. Yiğit Öztürkcan / İzmir

3. Görkem Karabıyıklıdan / Edirne

Teşvik-1

1. Ömer Faruk Kırat / Samsun

2. Erkan Şahin / Bursa

3. Ümit Yavuz / Antalya

3. Furkan Taş / İstanbul

Teşvik-2

1. Mustafa Ali Çıldan / Muğla

2. Eren Kalkan / Çorum

3. Osman İrfan Alpat / Bursa

3. İbrahim Akyiğit / Antalya

Tozkoparan

1. Ensar Bıyık / Kocaeli

2. Adem Ayseli / Antalya

3. Murat Yılmazlar / Antalya

3.Enver Tunahan Çetin / Antalya

Ayak

1. Serdar Yıldırım / Sakarya

2. Sefa Yılmaz / Zonguldak

3. Umur Aybey / Bursa

3. Ömer Ağdaş / İstanbul

Deste küçük

1. Ramazan Sarı / Kocaeli

2. İbrahim Çağlayan /Antalya

3.Umut Bayraklı / Antalya

3. Hacı Abdullah Dilek /Antalya

Deste orta

1. Hidayet Avcı / Balıkesir

2. Mustafa Taş / Antalya

3. Enes Mustafa Akşehirlioğlu / Manisa

3. Yunus Emre Yaman / Antalya

Deste büyük

1. Hasan Güzeller / Antalya

2. Hasan Özdemir / Çanakkale

3. Semih Bayram Yılmaz / Antalya

3. Onur Susuz / Antalya

Küçük orta küçük boy

1. Tolga Turhan / Antalya

2. Emirhan Ergin / Balıkesir

3. Fatih Al / Ankara

3. Mustafa Çoban / Antalya

Küçük orta büyük boy

1. Cengizhan Şimşek /Antalya

2. Rasim Saraç / Antalya

3. Mevlüt Köken / Antalya

3. Tansel Umut /Edirne

Büyük orta

1. Kürşat Şevki Korkmaz / Antalya

2.Süleyman Başar / Antalya

3. Tanju Gemici / Kocaeli

3.Kazım San / Kocaeli

Başaltı

1. Ali Yanatma / Antalya

2. Kemal Şahin / Samsun

3. Emre Erkal / Antalya

3. Hakkı Aygün / Antalya

Baş

1. Recep Kara / Ordu

2. Mehmet Yeşil Yeşil / Antalya

3. Şaban Yılmaz / Ankara

3. Ali Gürbüz / Antalya

En iyi peşrev

1. Gürsel Umut / Edirne

2. Atakan Makas / Edirne

3. Gökhan Vurcanlı / Edirne

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×