60. Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini buldu

2013 yılında spor dünyasına damgasını vuran isimler belli oldu. Milliyet Yılın Sporcusu anketine katılanların oyları ile sporun yıldızları ödüllendirildi.

60. Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini buldu

2013 yılında spor dünyasına damgasını vuran isimler belli oldu. Milliyet Yılın Sporcusu anketine katılanların oyları ile sporun yıldızları ödüllendirildi.

Arda Turan’ın Yılın Sporcusu Ödülü’nü kucakladığı gecede, Fatih Terim, Tolga Zengin, Demirhan Şerefhan, Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı ödül aldı. Geceye; siyaset, iş ve spor dünyasından 600’ü aşkın seçkin davetli katıldı.

60 yıllık mazisiyle bir klasik haline gelen Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri, dün akşam Swissotel’de düzenlenen görkemli gecede açıklandı. Milliyet okurlarının oyları ile 2013 yılında zirveye çıkan isimlere ödülleri,
Sine Büyüka ve Candaş Tolga Işık’ın sunumuyla yapılan törende verildi.

ASLI ÇAKIR ALPTEKİN GEÇEN YILKİ ÖDÜLÜNÜ BU YIL ALDI

Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, gecede ödül takdim ettiler. 60. Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerine damgasını vuran bir diğer olay da geçtiğimiz yıl ödülünü alamayan Aslı Çakır Alptekin’in geçtiğimiz yılın sporcusu ödülünü almaya gelmesiydi.

Geceye katılan ünlü simalar arasında ise; Acun Ilıcalı, Burcu Esmersoy, Tanem Sivar, Alper Kul, Ali Şen, Levent Kızıl, Şansal Büyüka, Pelin Batu, Harika Güral, Güneri Civaoğlu, FIFA Kokartlı hakemlerimizden Fırat Aydınus yer aldı. Renkli anların yaşandığı törende, Sertab Erener’in vokalisti Zeynep Doruk da iki şarkıdan oluşan kısa bir konser verdi.

7 BRANŞTA SPORUN YILDIZLARI…

Bugüne kadarki en yüksek katılımın sağlandığı dev anket sonucu 7 branşta birincilik koltuğuna oturanlar belirlendi.

Türkiye’deki ve İspanya’daki başarıları ile Arda Turan (Atletico Madrid) Yılın Sporcusu; tüm sporseverlerin takdirini kazanan Didier Drogba (Galatasaray) Yılın Futbolcusu; Fatih Terim ise Yılın Anterönü unvanını kazandı.

Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan sergilediği üstün çaba ile Yılın Spor Adamı ödülüne layık görüldü. Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı üstün performansları ile Yılın Takımı seçildi. Türk sporseverlerin de sevgisini kazanan Cristiano Ronaldo da Dünyada Yılın Sporcusu oldu. Profesyonel futbolcu kimliğinin en iyi örneklerinden birini sergileyen Tolga Zengin (Trabzonspor Eski Kalecisi) Continental Yılın Kalecisi seçildi.

Gecede verilen özel ödüllerin sahipleri ise şöyle:
Namık Sevik Ödülü’nü Necmi Tanyolaç adına kızı Nedret Tanyolaç alırken, Namık Sevik Onur Ödülü’nü de Doğan Koloğlu adına oğlu Sina Koloğlu aldı.
CİHAN

60. Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini buldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×