531. Geleneksel Kızıldağ Karakucak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü: "Bizim güreşlerimiz, Kırkpınar'dan sonra Türkiye'nin en köklü ve eski güreşleri arasında yer almaktadır"

531. Geleneksel Kızıldağ Karakucak
17 Ağustos 2016 Çarşamba 12:19Adana'nın Karaisalı ilçesinde bu yıl 531'incisi düzenlenecek Geleneksel Kızıldağ Karakucak Güreşleri, 20-21 Ağustos'ta yapılacak.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çukurova Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği basın toplantısında, güreşlerin Karaisalı ilçesi Kızıldağ Yaylası Aytaç Durak Spor Kompleksi'nde düzenleneceğini, büyükler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde yapılacak müsabakalar sonucunda 71 bin lira para ödülü dağıtılacağını söyledi.

Sözlü, güreşlerde başpehlivana 10 bin lira verileceğini, 3 yıl üst üste başpehlivan olan sporcunun ise 520 gram ağırlığında 22 ayar altın kemerin sahibi olacağını dile getirdi.

Etkinliklerin 20 Ağustos Cumartesi günü saat 14.00'te seremoniyle başlayacağını, ücretsiz halk konserinde Mustafa Yıldızdoğan ve Yeşim Köksal'in sahne alacağını aktaran Sözlü, "Pehlivanlar, 21 Ağustos'ta saat 10.00'dan itibaren er meydanında birbirleriyle mücadele edecek. Türkiye'nin ünlü pehlivanları da altın kemer için Kızıldağ Yaylası'nda mücadele edecek. Bizim güreşlerimiz, Kırkpınar'dan sonra Türkiye'nin en köklü ve eski güreşleri arasında yer almaktadır. En kötü şartlarda bile hiç ertelenmemiş bir etkinliğimizdir." ifadelerini kullandı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×