26. Geleneksel Karakucak Güreş Festivali

- 11 ilden 560 sporcunun katıldığı festival sona erdi

26. Geleneksel Karakucak Güreş Festivali
25 Eylül 2016 Pazar 22:23


KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve 11 ilden 560 sporcunun katıldığı 26. Geleneksel Karakucak Güreş Festivali sona erdi.
Batıpark Spor Salonu çim sahada gerçekleştirilen festivalde minikler, yıldızlar ve büyükler kategorilerinde sporcular yarıştı.
Festivalde başpehlivalığı Kahramanmaraş'tan katılan Yasin Kılınç elde etti.Festivalin kapanış bölümünde minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde dereceye giren, Tolga Özbek, Metin Gülücü, Hamza Sopalı, Musa Güven, Halil Gökdeniz, Muhammet Gök, Hamza Alaca, Numan Pekince, Ali Akıl, Abdurrahman Tekgöz, Barış Doğan, Alperen Küçük, Ahmet Peker, Ertuğrul Kahveci, Nebi Uzun, Mustafa Kuyucu, Musa Gürbüz ve Serdar Böke'ye ödülleri verildi.
Festivalde başpehlivan olan Yasin Kılınç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yorucu bir gün geçirdiklerini ve sonunda birinciliği elde etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.
Organizasyondan dolayı belediyeye teşekkür eden Kılınç, "Bu sene olimpiyatlar yapıldı. Olimpiyattaki büyük pastayı madalya olarak güreş kazandırdı onun için güreş önemli bir branş, gençlerimize tavsiye ediyorum." ifadelerini kullandı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×