2018 FIFA Dünya Kupası Elemelerinde ikinci hafta

Avrupa elemeleri ikinci haftasında, yarın 3 grupta 9 maç yapılacak

2018 FIFA Dünya Kupası Elemelerinde ikinci hafta

2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde ikinci hafta heyecanı, yarın 3 grupta oynanacak karşılaşmalarla başlayacak.

Rusya'nın ev sahipliği yapacağı FIFA Dünya Kupası'na katılacak takımların belirleneceği elemelerde yarın D, G ve I gruplarında 9 maç yapılacak.

I Grubu'nda yer alan Türkiye, yarın saat 21.45'te başlayacak maçta Konya Büyükşehir Belediye Stadı'nda Ukrayna'yı ağırlayacak.

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, aynı saatte D Grubu'nda Avusturya'nın Galler'i Ernst Happel Stadı'nda konuk edeceği karşılaşmada düdük çalacak.

 Günün maçı İtalya-İspanya

Elemelerde günün maçı, 2006 FIFA Dünya Kupası şampiyonu İtalya ile 2010'daki turnuvada zafere ulaşan İspanya arasında oynanacak.
G Grubu'nda ilk maçlarını kazanan iki takımın TSİ 21.45'te başlayacak mücadelesine, İtalya'nın Torino kentindeki Juventus Stadı ev sahipliği yapacak.
İlk maçında sahasında Liechtenstein'ı 8-0 yenen İspanya'nın lider durumda bulunduğu grupta, İsrail'i deplasmanda 3-1'lik skorla geçen İtalya ikinci sırada yer alıyor.

 Asya elemelerinde heyecan sürüyor

2018 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri 3. turunda da heyecan, yarın oynanacak 3. hafta maçlarıyla sürecek.
Asya elemelerinde A Grubu'nda ilk iki sırada yer alan Özbekistan ile İran, B Grubu'nda ilk iki sırada bulunan Suudi Arabistan ile Avustralya karşılaşacak.
Ülkedeki iç savaşın etkisiyle ev sahipliği yaptığı maçları Malezya'da oynamak zorunda kalan Suriye ise A Grubu mücadelesinde Çin'e konuk olacak. Karşılaşma, Çin'in Xi'an şehrindeki Shaanxi Province Stadı'nda yarın TSİ 14.35'te başlayacak. Grupta bir puanla 5. sırada bulunan Suriye, ilk karşılaşmasında deplasmanda lider Özbekistan'a 1-0 kaybetmiş, ikinci maçında sahasında Güney Kore ile golsüz berabere kalmıştı.

 Avrupa elemelerinde yarının programı

Gruplarda yarın tamamı TSİ 21.45'te başlayacak karşılaşmaların programı şöyle:

D Grubu:
Avusturya-Galler
İrlanda Cumhuriyeti-Gürcistan
Moldova-Sırbistan

G Grubu:
İtalya-İspanya
Makedonya-İsrail
Liechtenstein-Arnavutluk

I Grubu:
Türkiye-Ukrayna
Kosova-Hırvatistan
İzlanda-Finlandiya


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×