2016 Avrupa Futbol Şampiyonası

- Nice Valiliğinden, Fransız holiganlara yasak

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası


NICE (AA) - 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda bu akşam oynanacak İngiltere-İzlanda maçı için geniş güvenlik önlemleri alındı.

Güvenlik nedeniyle Nice Valiliği, Fransız holiganların karşılaşmanın oynanacağı Nice Stadı çevresi ve şehirdeki taraftar alanlarına girişini yasakladı.

Alınan bilgiye göre, Brigade Sud Nice ve Populaire Sud isimli holigan gruplara üye birçok taraftarın stadyum ve çevresi, şehir merkezindeki taraftar alanlarına girişleri yasaklandı. Bazı holiganların ise, daha önce şiddet olaylarına karıştığı için Nice kentine girişinin engellendiği bildiriliyor. Holiganların özellikle İngiliz taraftarlara karşı saldırı ve şiddet hazırlığında oldukları ve bu nedenle valilik ve emniyet müdürlüğünün uzaklaştırma kararı aldığı belirtildi.

Yerel basına yansıyan açıklamalara göre Fransız taraftarlar, İngiliz holiganların uzaklaştırılması yanlısı. Bir Fransız taraftar, "Onlar İngiltere'den geldiler, valilik bizim Nice'e girmemizi engelleyeceğine, onlarla uğraşsın." ifadesini kullandı.

Maça saatler kala güvenlik önlemleri de artırılıyor. 14 Haziran'da alınan karar gereği, şehirde cuma gününden itibaren alkol satışı yasaklandı. Kafe ve restoranların teraslarında ise sadece hafif alkollü içkilere izin veriliyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×