17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri

- Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen güreşlerde, başpehlivanlığı Şaban Yılmaz kazandı

17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri
17 Eylül 2016 Cumartesi 23:56


BALIKESİR (AA) - Bandırma Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen 17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başpehlivanlığı Şaban Yılmaz kazandı.

Bandırmaspor'un antrenman tesislerinde gerçekleşen güreşlerde, 13 kategoride toplam 213 güreşçi mücadele etti.

Toplam 32 güreşçinin katıldığı başpehlivanlık güreşlerinde çekişmeli müsabakalar yapıldı.

Finalde karşılaşan Şaban Yılmaz ile Serhat Gökmen, normal sürede yenişemeyince puanlamaya geçildi. Bu sürede de güreşçiler, birbirine üstünlük kuramayınca altın puana gidildi. Altın puanı kazanan Şaban Yılmaz, başpehlivan oldu.

Dereceye giren güreşçilere ödüllerini, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Namık Havutça, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza verdi. 2017 güreş ağalığını ise 85 bin liraya Orhan Narin aldı.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, "Güreşleri geçen yıl ilk kez düzenlemiştik. Bandırma sıradan bir yer değil. Bandırma 3 kuşak başpehlivan yetiştiren bir yer. Atatürk'ün pehlivanı, Kara Ali Acar, onun oğlu Hasan Acar ve Hasan Acar'ın oğlu Sabri Acar, Bandırma'nın yetiştirdiği pehlivanlar. Sahil bandına heykellerini dikerek kendilerini taçlandırdık." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×