"Yolsuzlukla götürülen 237 milyar lira ile 13 milyon kadına 32 yıl maaş verilir"

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda ortaya çıkan 237 milyar TL ile 12 milyon 800 bin yoksul kadına 32 yıl maaş verilebileceğini söyledi.

28 Mart 2014 Cuma 18:18

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda ortaya çıkan 237 milyar TL ile 12 milyon 800 bin yoksul kadına 32 yıl maaş verilebileceğini söyledi.

Seçim çalışması için Mersin’in Mut ilçesine gelen Öztürk, yerel seçimlerde CHP adayı Baba Aslan Küçük için destek istedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda hazırlanan platformda konuşan Mersin CHP Milletvekili Ali Rıza Öztürk, önceki genel seçimde kimi kimsesi olmayan ve sosyal güvencesi bulunmayan kadınlara maaş sözü verdiklerini hatırlattı. Öztürk, ”Türkiye’de bu durumda olan kadın sayısı 12 milyon 800 bin. Biz bunlara asgari ücret vermeyi taahhüt etmiştik. O zaman, ‘siz bu parayı nereden bulacaksınız da vereceksiniz’ dediler. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda AKP’nin aşırdıkları 237 TL. Bu parayla 12 milyon 800 bin yoksul kadına tam 32 yıl maaş verilir. Şimdi bizim parayı nereden bulacağımızı anladınız mı? Onların aşırdıkları, çaldıkları, çaldırdıkları, yandaşlarına peşkeş çektikleri fakir fukaranı hakkını biz yoksul insanımıza dağıtacaktık.” diye konuştu.

O dönem mazot fiyatının 1 buçuk lira olacağını vaat ettiklerini anlatan Öztürk, ”Yine nereden bulacaksınız dediler. Nereden bulacaksınız cevabı, mazot vergisi almayacağız. Mazotun gerçek maliyeti 4 TL 70 kuruş değil, 1 TL 30 kuruştur. Biz mazotun üstünden vergi almayacağız dedik. Çünkü vergi çalışan ve kazanandan alınır. Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınır. Çiftçinin köylünün kullandığı elektrikten vergi alınmaz. Şimdi görüyorsunuz ki, Türkiye’nin kaynakları başbakan tarafından peşkeş çekiliyor. Bu ülkede kim olursa olsun. Hangi partiye oy verirse versin. Hiçbir vatandaş oy verdiği partisinin genel başkanın ve milletvekilinin yolsuzluk yapmasını istemez. “ şeklinde konuştu.

Milletin AKP’lilere ülkeye hizmet etsin diye oy verdiğini aktaran Milletvekili Öztürk: “Ama AKP’li bakanı kendi koluna 700 bin TL değerindeki saati hediye olarak alıyor. Şimdi rüşvetin adı hediye oldu. Meydanlarda hırsız var hırsız var lafları yükseldiği zaman, AKP ye oy vermiş kardeşlerimize söylenmiyor o laflar.” ifadelerini kullandı.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×