YÖK Başkanı Çetinsaya dombra şarkısı ile kürsüye çıktı

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, katıldığı bir panelde kürsüye dombra müziği ile çıktı.

YÖK Başkanı Çetinsaya dombra şarkısı ile kürsüye çıktı
22 Mart 2014 Cumartesi 15:58

YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya, katıldığı bir panelde kürsüye dombra müziği ile çıktı. Çetinsaya burada yaptığı konuşmada YÖK’ün lağvedilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Öğrenci Konseyi Türkiye Gençlik Hareketi (T-GENÇ) tarafından ‘Yarının Liderleri Projesi’ kapsamında YÖK’te bir panel gerçekleştirildi. YÖK Başkanı Çetinsaya panelde konuşma yaptı. Çetinsaya kürsüye çıkarken son zamanların en fazla tartışılan dombra şarkısı çalındı.

Çetinsaya, burada yaptığı konuşmada YÖK’ün lağvedilmesi gerektiğini söyledi. Çetinsaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bizim 21. yüzyılın dünyasına 21. yüzyılın Türkiye’sine uygun Yüksek Öğretim Kurulu’nun sistemini adı ne olursa olsun yaratmamız, oluşturmamız, işletmemiz lazım. YÖK’ü de tamamen lağvetmemiz lazım. Siz oraya ne kadar renkli desenler yaparsanız yapın kuruluş felsefesi olarak bugünün Türkiye’sine ait bir kuruluş değil. En kısa zamanda yürütme organı yasama organı da gerekli politikaları da izleyerek bu kurumu özlendiği gibi 21. Yüzyıl dünyasının koşullarına uygun denetleme planlama kuruluşu haline dönüştürecektir.” CİHAN

YÖK Başkanı Çetinsaya dombra şarkısı ile kürsüye çıktı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×