Yapıcıoğlu: HDP, CHP'nin Kürt versiyonudur

Yapıcıoğlu, "İnşallah el ele tutuşup beraberce yeniden ayağa kalkmayı ve kalktıktan sonra tüm insanlığı da kurtarmayı başaracağız" dedi

Yapıcıoğlu: HDP, CHP'nin Kürt versiyonudur
17 Haziran 2016 Cuma 00:35

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, "İnşallah el ele tutuşup beraberce yeniden ayağa kalkmayı ve kalktıktan sonra tüm insanlığı da kurtarmayı başaracağız." dedi.

Yapıcıoğlu, partisinin Gümüşhane İl Başkanlığınca Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen iftar programının ardından yaptığı konuşmada, PKK'nın ittihat ve terakkinin yeni versiyonu olduğunu belirterek, "HDP, CHP'nin Kürt versiyonudur. Başka bir fark yok. Cumhuriyetin ilk yıllarında tek partili dönemde alınan mesafeyi almaya başladılar." ifadesini kullandı.

Doğunun ikinci bir Endülüs olmasına izin vermeyeceklerini belirten Yapıcıoğlu, şöyle devam etti:
"Eğer orası Endülüs olursa, Allah onun hesabını sizden soracak. Biz elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. O coğrafya öyle bir yerde konumlanmış ki İslam ümmetinin ağırlık merkezi burada. Araplar, Türkler ve Farsların arasında üçgen bir şekilde Kürtler var. Burası bir köprünün kemer taşına benziyor. Bütün emperyalizm, buranın kilit taşı olduğunu keşfetti. Amerika neden 11 bin kilometreden gelip yardım ediyor. Buranın kilit taşı olduğunu biliyor. Bu kilit taşı düşerse ümmetin işi zaten çok zor, emin olun bundan daha zor olacak."

Yapıcıoğlu, meselenin çok derin olduğuna dikkati çekerek, şunları ifade etti:

"Elinde silah olan PKK'nın silahları, size söz verdi diye bırakacağına inanıyorsanız, yanılıyorsunuz. O adamlar silah bırakmayacak. Çözüm sürecinin mimarları toplantılar tertip ettiklerinde, yanlışlarını yüzlerine söyledik ancak sesimizi duyuramadık. Çözüm sürecinde memleket hem zaman kaybetti hem de çok büyük acılar yaşadı. Gelinen noktada şimdi diyorlar ki 'bizi kandırdılar.' Bu mesele çözülmek zorunda ne kadar zaman alacağı ise bize bağlı."

Kendilerine göre bir çözüm yolu olduğunu vurgulayan Yapıcıoğlu, "Biz, yeniden kardeş olduğumuzu idrak edeceğiz. Bizim aramızdaki en güçlü ortak paydamız, çimentomuz olan İslam'a dört elle sarılacağız. Allah'ın emirlerini yerine getireceğiz, aramızdaki kardeşliği pekiştireceğiz. Ya hep beraber büyüyeceğiz ya da Allah muhafaza hep birlikte batacağız. İnşallah el ele tutuşup beraberce yeniden ayağa kalkmayı ve kalktıktan sonra tüm insanlığı da kurtarmayı başaracağız." değerlendirmesinde bulundu.

Programa, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Sait Ortaç, Aydın Gök, Vedat Turgut ve Erdal Elibüyük ile Gümüşhane İl Başkanı Mehmet Kabayel, partililer ve davetliler katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×