Van Büyükşehir Belediye Başkanı Kaya: Hedefimize ulaşamadığımız için üzüntülüyüz

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan BDP adayı Bekir Kaya, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını teslim aldı.

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Kaya: Hedefimize ulaşamadığımız için üzüntülüyüz
07 Nisan 2014 Pazartesi 16:13

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanan BDP adayı Bekir Kaya, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatasını teslim aldı. Van'da istedikleri başarı oranına ulaşamadıklarını belirten Kaya, en büyük üzüntülerinin hedefledikleri 14 belediyeden ikisini alamamaları olduğunu söyledi.

Türkiye'de 30 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Barış Ve Demokrasi Partisi'nden (BDP) Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Bekir Kaya, mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Van'da istedikleri başarı oranına ulaşamadıklarını belirten Kaya, en büyük üzüntülerinin hedefledikleri 14 belediyeden ikisini alamamaları olduğunu söyledi.

Halka inanmadıkları projeleri vaat etmediklerini ifade eden Kaya, "Sözünü tutamayacağımız hiçbir şey de söylemedik. Nevruz'da seçim beyannamemizi halkımızla paylaştık. Bu beyanlarımız bizim için esastır. Bütün kentimizin, kentin sahiplerinin herkesin beyannameyi takip etme ve buna göre yönetimi değerlendirme takip etme hakkı var. Şüphesiz her şeyi aynı anda kağıt üzerine dökemezsiniz. 5 yıllık süre içinde kentimizin eksiklikleri çıkacak. Ortak aklın birçok önerisi olacak. Bunları hep birlikte dikkate alıp hayata geçirmek için çaba göstereceğiz." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın 'trafolara giren kediler' konuşmasına da mizahi bir yaklaşımla değinen Kaya konuşmasına şöyle devam etti: "Umarım hiçbir seçimde kediler trafoya girmez. Kedilerden ricamız budur. Yetkililerden bu konuda ricada bulunamayacağız, zaten sorunları giderme konusunda pek istekli değiller. Ama kedilerden bir dahaki seçimlerde trafoya girmemeleri ricasında bulunacağız."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×