Uludere olayına takipsizlik kararı için itiraz dilekçesi verildi

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı'nın Uludere olayı (Roboski) için takipsizlik kararına ilişkin itiraz dilekçesinin, takipsizlik kararını ilk olarak tebliğ alan BDP Hukuk Komisyonu avukatlarının da aralarında olduğ.

Uludere olayına takipsizlik kararı için itiraz dilekçesi verildi
21 Ocak 2014 Salı 11:58

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Genelkurmay Başkanlığı Askeri Savcılığı'nın Uludere olayı (Roboski) için takipsizlik kararına ilişkin itiraz dilekçesinin, takipsizlik kararını ilk olarak tebliğ alan BDP Hukuk Komisyonu avukatlarının da aralarında olduğu aile avukatları tarafından bugün mahkemeye verildiğini açıkladı. Ayrıca, davanın diğer avukatlarının da takipsizlik kararına itiraz dilekçelerini verecekleri bildirildi.

BDP’den yapılan açıklamada, “Söz konusu itiraz dilekçesinde itirazın duruşmalı olarak incelenmesi ve Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın görevsiz olduğu talep edilmiş; savcılığın yaptığı tahkikatın katliamın asıl şüphelilerini gizleme ve korumaya dönük olduğu, tarafsız ve adil bir yargılama yapılmadığı ve katliamın üzerini örtme çabasına girildiği vurgulanmıştır.” denildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×