"Ülke ve toplumun menfaatlerini korumak için ortak dil kullanmalıyız"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, birbirimizle menfaatlerimiz çatışsa da ülkenin ve toplumun menfaatleri için ortak bir dilin kullanılması gerektiğini söyledi.

14 Nisan 2014 Pazartesi 20:48

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, birbirimizle menfaatlerimiz çatışsa da ülkenin ve toplumun menfaatleri için ortak bir dilin kullanılması gerektiğini söyledi.

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Eş Başkanı ve TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken başkanlığındaki heyet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret etti. CHP Genel Merkezi'nde yapılan görüşmede; TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk yer aldı.

Basına kapalı olarak gerçekleşen ve bir saat süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Palandöken, geçtiğimiz Cuma günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan görüşmelerin devam ettiğini ifade etti. Bu kapsamda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de ziyaret ettiklerini belirten Palandöken, BDP ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de bir görüşme yapılacağını belirtti.

Görüşmeler sonrası hazırlanacak bildirinin kamuoyu ile paylaşılacağını anlatan TESK Başkanı Palandöken, 30 Mart yerel seçimlerin geride kaldığını ve seçilenlerin 5 yıl hizmet vereceğini kaydetti. Siyasi dilin yumuşatılması ve ekonomiye odaklanılması gerektiğini vurgulayan Palandöken, Türkiye'nin neredeyse 70 milyonunu temsil eden insanlar olarak üslubun yumuşatılması, gündemin tekrar ekonomiye odaklanması, Avrupa sürecinin hızlandırılması, yeni anayasa çalışmalarını devamı için çalışılması gerektiğini kaydetti.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Birbirimizle menfaatlerimiz çatışsa da ülkenin menfaatleri için, toplumun menfaatlerini korumak için ortak dil kullanmalıyız. Bunun yolu da daha çok diyalog." şeklinde konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×