TÜSİAD'a asgari ücret çağrısı

Ak Parti İl Başkanları toplantısından konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜSİAD'a çağrıda bulunarak "Asgari ücreti 1500 lira yapsanız kaç iş yeri kapanır" dedi.

TÜSİAD'a asgari ücret çağrısı
20 Mayıs 2015 Çarşamba 15:50

 Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İl Başkanları toplantısında konuşma yaptı.

Davutoğlu konuşmasında TÜSİAD'a asgari ücret çağrısında bulundu.

Davutoğlu şunları söyledi: "TÜSİAD'a buradan çağrıda bulunuyorum, her fırsatta hükümeti eleştirmek için açıklama yapıyor, çıksınlar istatistiksel hesap versinler; asgari ücret 1500 lira olursa kaç işyeri kapanır, asgari ücret 5 bin lira olursa açık işyeri kalır mı? Bunun hesabını bir versinler. Perde gerisinden muhalefet partilerine destek vermek değil, çıksınlar açıkça destek versinler.  TÜSİAD çıksın ben 'Kılıçdaroğlu'nun görüşünü destekliyorum' desin; Türkiye'de asgari ücret 1500 lira, hatta 2 bin lira, 2.500 lira olsun desin. Karşımıza perde gerisinden çıkmasınlar, açıkça çıksınlar. Konuşacaklarsa açıkça konuşsunlar."

Dar gelirliler için konut projesi

Davutoğlu ayrıca TOKİ’nin dar gelirliler için 200 bin yeni konut projesi yapacağını açıkladı. Davutoğlu “Tarımsal kooperatiflerin bütün borçlarının ertelenmesine ve yeniden yapılandırılmasına ve yaş çay alım fiyatının bu yıl yüzde 13 artırılmasına karar verdik” dedi. AB'nin kullandırdığı IPAD kredisinin 39 ilde daha uygulanmasına ve bunun 1 milyar liralık desteğinin bütçeden karşılanmasına karar verdiklerini de açıklayan Başbakan, seçimlerin ardından TBMM açıldığında ilk olarak kadınların doğum izin sürelerini artıran düzenlemeleri yapacakları bilgisini de verdi.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×