Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan acil uyarı

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan izahatda, zorunlu olmadıkça Yemen'e gidilmemesi yönünde uyarı yapıldı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan acil uyarı
25 Mart 2015 Çarşamba 21:37

Dışişleri'nden yapılan mühim izahatda, ''Halen Yemen'de kalan/bulunan vatandaşlarımızın ülkeden hemen ayrılmaları ve mecbur olmadıkça Yemen'e yolculuk etmemeleri yönündeki tavsiyemizin bir kere daha hatırlatılması müsait görülmüştür'' denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan izahat şöyle:

''Yemen’de güvenlik durumundaki menfi gelişmeler sebebiyle 27 Ağustos ve 30 Eylül 2014 ve son şekilde 14 Şubat 2015 tarihlerinde Bakanlığımız sebebi ile yapılan duyurularda vatandaşlarımızın Yemen’e seyahatlerini iptal etmeleri, Yemen’de olan vatandaşlarımızın da behemahal ülkeden ayrılmaları kuvvetle tavsiye edilmişti Yemen'de olan vatandaşlarımıza ait lüzumlu düzenlemelerin yapılmasının arkasından 16 Şubat 2015 günü Sana Büyükelçiliğimizin faaliyetleri geçici şekilde askıya alınmıştı. 

Yemen’de halk düzeni ve güvenlik durumundaki istikrarsızlık ve asayişle ilgili gelişmeler devam etmekte olup, durumun daha da kötüleşmesi ihtimali bulunmaktadır. Bugün sebebi ile Aden Havaalanı kapalıdır. 

''ZORUNLU OLMADIKÇA SEYEHAT ETMEYİN''

Bu çerçevede, halen Yemen’de kalan/bulunan vatandaşlarımızın ülkeden hemen ayrılmaları ve mecbur olmadıkça Yemen’e yolculuk etmemeleri yönündeki tavsiyemizin bir kere daha hatırlatılması müsait görülmüştür. 

Yemen’de kalan vatandaşlarımızın ve yakınlarının gereksinim duymaları biçiminde aşağıda kayıtlı numaradan Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezine ulaşmaları mümkündür.
-Konsolosluk Çağrı Merkezi tel: (+90) 312 292 29 29''

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×