Tenekecioğlu 35 bin Hataylı'nın bulunduğu KKTC'de

AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı Avukat Süleyman Tenekecioğlu, 35 bin Hataylı nın bulunduğu KKTC de temaslarda bulundu.

Tenekecioğlu 35 bin Hataylı'nın bulunduğu KKTC'de
20 Mart 2015 Cuma 21:49

AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Avukat Süleyman Tenekecioğlu'nun KKTC temasları tamamlandı. Hataylı işadamlarının daveti üstüne daha evvela başkanlığını yaptığı AK Parti Hatay İl Başkanlığı yönetimi ve Dörtyol Eski İlçe Başkanı ile ortak ikili ve toplu görüşmeler gerçekleştirildi. 290 bin nüfuslu KKTC'de 35 bin Hataylı bulunuyor.
 
KKTC Cumhurbaşkanı Derviş EROĞLU, Milli Eğitim Bakanı Dr. Özdemir BEROVA, Eski Maliye Bakanı Lefkoşa Milletvekili Ersin TATAR, UBP Genel Başkanı Hüseyin ÖZGÜRGÜN, Cumhurbaşkanı Adayı Kudret ÖZERSAY ile görüşmeler oluşturan Avukat Süleyman Tenekecioğlu, Hataylı işadamları ve hemşerileri ile de özlem giderip sorunlarını dinledi. Hemşerileri ile birebir ilgilenip notlar sektör AK Parti Hatay Milletvekili Aday Adayı Avukat Süleyman Tenekecioğlu, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki Hataylı hemşerimizi görmek bizleri mesut etti. Onlarla özlem giderip sorunlarını dinledik ve notlar aldık. Akabinde konuyla ilgili raporlar yazıp devletimizin ilgili kurumlarına sunacağız" dedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×