TBMM'de Hristiyan vekil için ibadet molası

TBMM Başkanlığı, Milletvekili Garo Paylan'ın pazar günü Kilise'ye gidebilmesi için çalışmalarına ara verdi. Paylan, Meclis'e teşekkür etti

TBMM'de Hristiyan vekil için ibadet molası
07 Mart 2016 Pazartesi 14:09

Son Haberler Logo

TBMM'deki bütçe görüşmelerine cuma namazına katılım için oturuma bir saat ara verilmesi, HDP'nin Ermeni Milletvekili Garo Paylan için de uygulandı.

Geçtiğimiz cuma günü HDP'li Pervin Buldan'ın yönettiği oturumda söz alan Paylan, cuma günleri fiili olarak 1-1.5 saat cuma namazı arası verildiğini belirterek, “Pazar günü benim de ibadetim var ve bu çerçevede pazar ayini arası da verilmesini talep ediyorum” dedi. Buldan konuyu Meclis Başkanı İsmail Kahraman'a ileteceğini söyledi.

Milliyet'te yer alan habere göre dün oturumu yöneten Bahçekapılı, oturuma 11.52'de “12.30'a kadar ara veriyorum” diyerek Paylan'a ibadet etmesinin önünü açtı. Bu sürede Ankara'da en yakın kiliseye giden Paylan ibadetini yaptıktan sonra Meclis'te süren bütçe görüşmelerine katıldı. Paylan, ibadet sonrası kürsüde yaptığı konuşmada, ibadetini yapması için oturuma ara veren Bahçekapılı'ya, “Sayın Başkan, size de özel bir teşekkür ediyorum” dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×