Tanrıkulu: AKP'nin yeni rantlar için göz diktiği yer sırası Acıbadem'e mi geldi?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na soru önergesi verdi....

Tanrıkulu: AKP'nin yeni rantlar için göz diktiği yer sırası Acıbadem'e mi geldi?
01 Ağustos 2014 Cuma 10:48

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na soru önergesi verdi.

Tanrıkulu, şu soruları sordu:

İstanbul Acıbadem semtinde bulunan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 25.06.2013 tarih ve 70182848/105.01/1514437 sayılı olurları ile Ahmet Sani Gezici Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne dönüştürülen Ahmet Sani Gezici Lisesi'nin, yıkılarak yerine inşa edilecek Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi inşaatı işinin ihalesiz verildiği iddiası doğru mudur? Verildiyse bu şirketin adı ve ortakları kimlerdir?

Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi inşaatı için yıkılacak olan Kadıköy İmam Hatip ve Ahmet Sani Gezici Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin yıkım işlerinin ihalesiz olarak bir şirkete verildiği iddiası doğru mudur? Verildiyse bu şirketin adı ve ortakları kimlerdir?

Bu işler için nakdi bağış yapıldığı iddiası doğru mudur?

2013-14 eğitim-öğretim sezonu ikinci dönem başında binasının kız teknik ve meslek lisesi eğitimi için uygun olmadığı gerekçesiyle Fikirtepe’ye taşınacağı duyurulan Ahmet Sani Gezici Kız Teknik ve Meslek Lisesi, o halde neden anadolu lisesine değil de kız teknik ve meslek lisesine dönüştürülmüştür?

2012-2013 öğretim yılının başında Ahmet Sani Gezici Kız Teknik ve Meslek Lisesi binasının tamirat geçirerek depreme dayanıklı hale getirilmesi ve yenilenmesi için harcanan 1 milyar TL hangi şirket veya şirketlere ödenmiştir?

Ahmet Sani Gezici Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin, Acıbademli vatandaşlarımızın haklı itirazlarına rağmen ısrarla yıkılmak istenmesinin nedeni, yerine imam hatip lisesi yaptırılıyormuş izlenimiyle Acıbadem’de başlatılacak büyük ölçekli imar rantı elde etme hamlesinin ilk adımı mıdır?

Ahmet Sani Gezici Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin de yer aldığı yaklaşık 7 bin 700 metrekarelik arazinin, konutlar inşa edilmesi için gerekli imar izni için İBB yerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na başvuruda bulunduğu iddiası doğru mudur?

Şerifoğlu Zelkif Gezici Vakfı mütevelli heyeti ve yönetim kurulu kimlerden oluşmaktadır?

Bundan sonraki süreçte Acıbadem Mahallesi’nde acele kamulaştırmalar dönemi mi başlatılacaktır? AKP yandaşı firmalar için sözde kentsel dönüşüm projesi adı altında bir rant yağması mı uygulanacaktır?

AKP'nin yeni rantlar elde etmek için göz diktiği yer sırası Acıbadem’e mi gelmiştir?

2012, 2013 yılları ile 2014 yılı ilk 6 aylık döneminde Acıbadem sınırları içerisinde imara açılan arazilerin toplam miktarı nedir?

2012, 2013 yılları ile 2014 yılı ilk 6 aylık döneminde imara açılan Acıbadem sınırları içerisindeki arazilerde toplu konut, AVM, Rezidans inşaat projeleri gerçekleştiren şirketler hangileridir?

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×