'Tahliyelerle soygunun üstü örtülmeye, iktidar masum gösterilmeye çalışılıyor'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Aralık operasyonuyla tutuklanan Halk Bankası Genel Müdürü'nün tahliye edildiğini belirterek, "Bu zat, ayakkabı kutusunu 4,5 trilyonla dolduran şahıs.

'Tahliyelerle soygunun üstü örtülmeye, iktidar masum gösterilmeye çalışılıyor'
15 Şubat 2014 Cumartesi 15:43

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Aralık operasyonuyla tutuklanan Halk Bankası Genel Müdürü'nün tahliye edildiğini belirterek, "Bu zat, ayakkabı kutusunu 4,5 trilyonla dolduran şahıs. Soygunun üstünü örtmeye, iktidarı masum hale getirmeye çalışıyorlar.” dedi.

Partisinin seçim çalışmaları kapsamında Muğla’nın Seydikemer ilçesine gelen MHP lideri Devlet Bahçeli, ilçe girişinde partililer tarafından karşılandı. Konvoy eşliğinde ilçeye giren Bahçeli, Seydikemer Belediyesi önünde kalabalık bir topluluk karşıladı. Ellerinde MHP bayraklarıyla alanı dolduran kalabalığa seslenen MHP lideri, alandakilerden 30 Mart seçimlerinde sandık başına gidip oy kullanmalarını istedi. Konuşmasının devamında iktidar partisine yüklenen Devlet Bahçeli, AK Parti Hükümeti'nin yargıyı siyasallaştırmaya çalıştığını açıkladı.

Bahçeli, yargının bağımsız ve tarafsız olması gerektiğini kaydederek şöyle konuştu: " Yasamadaki çoğunluğu ve yürütmedeki iktidar gücüyle bunlar yargıya da hakim olmak istiyorlar. Ayağı yerden kesilen, ne oldum diye şaşırmış Başbakan, 'madem yasama ve yürütmede ben varım, yargı da benim kontrolümde olsun' diyerek, yargıyı siyasallaştıracak bir çok çalışmanın içine girmiştir. Yargıyı kontrol altına alarak, kendi yandaşlarıyla doldurma ve istediğini yaptırma hevesi, Başbakan'ı başka yöne yönlendirmiştir. Başbakan bu gücü, milleti lehine değil, nefsine kurban olarak kendisini eleştirenlere hasım besleyerek, otoriter bir rejim, diktatörya olmaya adım adım herkese hissettirmiştir.”

HALK BANKASI GENEL MÜDÜRÜ'NÜN TAHLİYESİ

Konuşmasının devamında 17 Aralık operasyonu kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan dün de mahkeme tarafından serbest bırakılan Halk Bank Genel Müdürü’ne de değinen Bahçeli, yapılan tahliyeyi eleştirdi. Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "17 Aralık'ta bir savcıyla kolluk kuvvetlerinin Fatih Belediyesi'nden başlayan ve 4 bakanın oğluna kadar uzanan rüşvet soruşturması su yüzüne çıkmış ve 41 kişi tutuklanmıştır. Başbakan panik içinde, bana komplo kuruyorlar, paralel devlet kuruyorlar, bana darbe yapıyorlar diyerek, ortalığı karıştırmıştır. Savcıya kıymıştır, polis teşkilatını darma duman etmiştir. Büyük bir gürültü kopartılarak, Halk Bankası Genel Müdürü dün tahliye olmuş, ortalıkta serbestçe dolaşıyor. Bu zat ayakkabı kutusunu 4,5 trilyonla dolduran şahıs. Siz bu adamı, tahliye ediyorsunuz. Hala tahliyeler, devam ettirilmek isteniyor. Soygunun üstünü örtmeye, iktidarı masum hale getirmeye çalışıyorlar.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×