SP İl Başkanı Asiltürk: Bazı kadınlar, SP rozetiyle AK Parti'ye oy istiyor

Saadet Partisi(SP) Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, "Bazı bayanlar yakalarına Saadet Partisi rozeti takarak AK Parti’ye oy istiyorlar.

SP İl Başkanı Asiltürk: Bazı kadınlar, SP rozetiyle AK Parti'ye oy istiyor
27 Mart 2014 Perşembe 15:58

Saadet Partisi(SP) Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk, "Bazı bayanlar yakalarına Saadet Partisi rozeti takarak AK Parti’ye oy istiyorlar. Bizler Saadet Partisi olarak Milli Görüş'ün tek temsilcisi olarak başka hiçbir partiyi desteklemiyoruz ve hiçbir partiye de oy istemiyoruz." dedi.

SP İl Başkanı Asiltürk ile SP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Münir Erkal, yerel seçimlere sayılı günler kala Karakavak Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgisi altında konuşmasının gerçekleştiren Erkal, büyükşehrin beraberinde ağır bir sorumluluğu da getirdiğine dikkat çekti. Malatya'nın geleceği açsısından 30 Mart yerel seçimlerinin büyük önem taşıdığına vurgu yapan Erkal, "Tercih ve taktir hakkı kullanılırken mesuliyeti ve vebali üstlenerek meseleyi değerlendirmenizi istiyorum. Malatya'nın yüz yıllık geleceği açısından önemli bir seçime gidiyoruz. Bu seçimde, 5 yıl belediye başkanlığı yapacak kişiyi seçmeyeceksiniz. Bu seçimde, Malatya'nın yüz yıllık geleceğini planlayacak olan kişiye görev vereceksiniz. Eğer yanlış karar verirseniz, Malatya'nın geleceği de karanlık bir noktaya doğru gidecektir. Bu nedenle ehliyetli ve liyakatli kişilere görev verin." dedi.

Erkal, Malatya'da billboardlara asılan Marmaray ve Kanal İstanbul reklamlarını sert bir dille eleştirerek, "Kanal İstanbul'u Malatya'daki billboardlara asacağınıza, Karakavak'ın şuusunu ne zaman bitireceğinizi söyleyin. Korkunun ecele faydasının yok. Kanal İstanbul'un, Marmaray'ın resimlerini billboardlara asacağınıza, Malatya için yaptığınız hizmetleri asın. Ama Malatya için yaptıkları bir şey yok ki, billboardlara assınlar. Çıkın karşıma konuşun. Ama konuşamazlar." diye konuştu.

Münir Erkal, iktidarın Malatya'yı çantada keklik gördüğünü söyleyerek “Malatya’nın 21 bin 500 hektar yönettiğimiz alanı vardı. Şimdi büyükşehir oldu ve bu alan 1 milyon 231 bin hektara çıkıyor. Malatya 57 kat daha büyüyor ve inşa edilmeyi bekliyor. Seni uyarıyorum, ikaz ediyorum, hesaba çekilmeden önce kendini bir hesaba çek. Bu ağır mükellefiyeti kaldırıp, kaldıramayacağını vicdanına sor. Birikimin, tecrüben, vizyonun ve hedefin olmadan bu işi yapamazsın. Hangi yüzle hiçbir birikimin olmadan Büyükşehir ‘Malatya’yı yöneteceğini’ söylüyorsun? Hemşerilerimiz söylüyor onlarda vicdan değil cüzdan önemlidir. Vicdanın olmadı yerde Allah bizi korusun. Bizler ciddi bir şekilde Büyükşehrin ciddiyetini ve mükellefiyetini anlatıyoruz. Malatya'yı çantada keklik görüyorlar. Halka tepeden bakıyorlar. Millete saygı duymuyorlar. Millete saygı duymayan bir iradenin temelleri çatlamış demektir." şeklinde konuştu.

"BAZI BAYANLAR SP ROZETİYLE AK PARTİ’YE OY İSTİYOR"

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mehmet Asiltürk de "30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Saadet Partisi olarak yerel seçimlerin önemini biliyoruz. Fakat bu seçim Malatya için çok daha önemlidir. Çünkü Büyükşehir olan Malatyamızın temelleri ilk kez bu seçimde atılacak. Malatya’nın sınırları artık büyükşehir belediyesi tarafından yönetilecek. 495 köy ve 39 Belde mahalle oluyor. Kapısının önünü süpüremeyen burnunun önünü göremeyenler Diyarbakır sınırındaki Pütürge’nin bir mahallesini görmesi mümkün mü? Tecrübesi olmayanlar, liyakati olmayanlar, bu seçimi genel seçim gibi göstererek birilerinin selamı ile birilerinin gölgesinde belediye başkanı olmak istiyor. Bazı bayanlar yakalarına Saadet Partisi rozeti takarak AK Parti’ye oy istiyorlar. Bizler Saadet Partisi olarak , Milli Görüşün tek temsilcisi olarak hiçbir partiyi desteklemiyoruz ve hiçbir partiye de oy istemiyoruz." diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×