Siyasette bir jest de DBP'den geldi

Darbe girişiminden sonra siyaset dünyasındaki jestlere DBP'den de bir hamle geldi. DBP, darbe karşıtı valinin ismini caddeye verdi

Siyasette bir jest de DBP'den geldi
01 Ağustos 2016 Pazartesi 20:21

Darbe girişiminden sonra siyaset dünyasında yaşanan karşılıklı jestler devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP ve MHP liderlerine yönelik jestleri, iki liderden de karşılık buldu. Ankara'da karşılıklı jestler yaşanırken DBP'li Mardin belediyesi de darbe karşıtı valinin ismini şehrin önemli bir caddesine verdi. 

Mardin'in merkez Artuklu İlçesi Belediye Meclis Üyeleri, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde "Sıkıyönetim komutanı olarak yönetime el koyuyorum" diyen 70'inci Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan'a karşı çıkarak "Kışlanın dışına tek bir adam adım atarsa seni vururum" diyen Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın adını Hükümet Caddesi'ne verdi. 

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Valilik binası önünde vatandaşlarla birlikte sabahlayan Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın adı kentteki bir caddede verildi.

Darbe girişimi gecesi kendisini arayan Mardin 70'inci Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Salih Kırhan'ın "Sıkıyönetim komutanı olarak yönetime el koyuyorum" demesine "Kışladan tek adam çıkarsa seni vururum" diyen Vali Mustafa Yaman'ın darbeye karşı olan kararlı tutumu ve sergilediği tavırlar merkez DBP'li Artuklu Belediyesi'nin aylık olağan meclis toplantısında gündeme getirildi. 

Belediye Başkanılığı'nı DBP'li Emin Irmak'ın yaptığı Artuklu Belediyesi AK Partili Meclis üyesi Zeynelabidin Toparlı ve arkadaşları tarafından meclis başkanlığına verilen teklif mektubunda;

"15 Temmuz darbe girişiminde Mardin 70'nci Mekanize Tugay Komutanı ile yaşadığı diyaloğun sonucunda tavrını demokrasi ve milli iradeden yana net bir şekilde ortaya koyarak, darbeye karşı dik durup, darbecilere Mardin'i teslim etmeyen ve Mardin'in kahramanı olan Mardin Valisi Mustafa Yaman'ın gösterdiği net duruş ve kahramanlığının nişanesi olarak, Hükümet Caddesi olarak bilinen caddenin isminin Mustafa Yaman Caddesi olarak değiştirilmesini talep ve teklif ediyoruz" denildi. Teklifi kabul eden Meclis üyeleri, oy çokluğuyla Hükümet Caddesi'nin ismini Vali Yaman caddesi olarak resmen değiştirdi. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×