Siyaset dünyası Ankara saldırısına karşı yekvücut

Ankara'daki terör salıdırısıyla ilgili siyaset dünyası birlik ve beraberlik mesajları verdi

Siyaset dünyası Ankara saldırısına karşı yekvücut
14 Mart 2016 Pazartesi 09:17

Ankara'daki terör saldırısı başta hükümet yetkilileri olmak üzere siyasi parti genel başkanları ve parti temsilcileri tarafından "kınanırken", yapılan açıklamalarda "birlik" ve beraberlik" vurgusu yapıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Güvenpark'taki terör saldırısına ilişkin yayımladığı taziye mesajında, "Otobüs bekleyen sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş bu insanlık ve vicdan yoksunu katilleri, ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti: "Bu menfur saldırı bütün Türkiye'ye yapılmıştır ve huzurumuzu, birliğimizi, demokrasimizi hedef almaktadır. Ülkemiz zorlu ve istikrarsız bir coğrafyada çok yönlü terör saldırılarına hedef olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da milletimizin birlik ve huzuru için terörle yürüttüğü mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürecek ve ülkemizi hedef alan hain odakları en ağır biçimde cezalandıracaktır."

Başbakan Davutoğlu, saldırılar karşısında milletçe birlik ve beraberliği, sabır ve vakarı muhafaza etmenin, terörün varmak istediği hedefe verilecek en doğru cevap olduğunu, milletin, vakur duruşu, sağduyulu tutumu ve basiretiyle tüm karanlık planları bozacağına inancının tam olduğunu vurguladı.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan güvenlik zirvesinin ardından yaptığı açıklamada, milletin birlik ve beraberliği ile sabırlı ve metanetli duruşunun bu olayların üstesinden gelinebileceğinin en büyük güvencesi olduğunu dile getirdi.

Terör örgütlerinin asla amaçlarına ulaşamayacaklarını belirten Müezzinoğlu, "Bu terör eylemi zihniyetini lanetliyorum. Eylemi yapanlardan ziyade bu zihniyeti lanetliyorum" ifadesini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANI ALA

İçişleri Bakanı Efkan Ala ise saldırıyı lanetlerken, "Biz bu terörist saldırılarla şu anda yürüttüğümüz milletin huzuru için, demokrasimizin bekası için, ülkemizin birliği ve bütünlüğü için yaptığımız, yürüttüğümüz terörle mücadele sekteye uğramayacaktır, kararlılıkla sürdürülecektir" açıklamasında bulundu.

Bakan Ala, Türkiye'nin bu sorununun da üstesinden geleceğinin altını çizerken, "Terörle mücadelede kararlılığımız hiçbir zaman bu tür saldırılarla engellenemeyecektir ve terör bu ülkenin ayağından pranga olmaktan bertaraf edilecektir. Bu ülke ayağındaki bu prangayı da milletin kararlılığıyla, vakur duruşla ve etkili bir mücadeleyle ayağından söküp atacaktır" dedi.

BAKAN VEYSEL EROĞLU

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki mesajında şunları kaydetti:

"Ankara Kızılay'daki terörist saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Ankara'daki bu menfur saldırıyı yapan canileri, yaptıran ve destekleyenleri Rabbim "Kahhar" ismiyle kahretsin. Şiddetle lanetliyorum."

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yayımladığı mesajında Ankara'daki terör saldırısının, "ama" ve "fakat" demeden lanetlenmesi gereken bir terör eylemi olduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu, "Bu menfur terör eylemini gerçekleştirenler ile saldırının arkasındaki güçler, toplumsal barış ve huzurumuzu bir kez daha hedef almıştır. Ancak köklü dayanışma, birlik ve beraberlik duygularına sahip milletimizin, ulaşılmak istenen hedefin önünde kararlılıkla duracağına inancım tamdır" değerlendirmesinde bulundu.

MHP GENEL BAŞKANI BAHÇELİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hiçbir terör saldırısının Türkiye'yi dize getiremeyeceğinin herkes tarafından bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Bahçeli, mesajında, "Bahar ayıyla birlikte Türkiye'nin baştan ayağa karışacağını iddia eden hıyanet yuvaları rezil olmakla kalmayacaklar, bunun hesabını da vereceklerdir. Türk milleti, zalimlerin planlarına, fitnecilerin hesaplarına ve ölüm tacirlerinin projelerine karşı yekvücuttur" açıklamasını yaptı.

HDP Merkez Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada ise "Halkımıza yaşatılan bütün bu acıların bizleri kardeşlik duygularından uzaklaştıramayacağını ifade ediyor, saldırıyı bir kez daha en sert şekilde kınıyoruz" ifadeleri kullanıldı.

MUSTAFA ATAŞ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da Ankara'daki terör saldırısının milleti ve ülkeyi hedef alan bir saldırı olduğunu bildirdi.

"Terörün her türlüsüne ve yapanlara lanet olsun" diyen Ataş, "Ankara'daki haince, kalleşçe terör saldırısında yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde haince plan yapanların planlarını, Rabbim kendi başlarına çevirsin ve hesaplarını boşa çıkarsın" açıklamasında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ise "Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Türkiye terörün oyununa gelmeyecektir" diye konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak da Ankara’daki terör saldırısını lanetledi. Kamalak, "Ankara’da masum sivilleri hedef alan menfur saldırıyı bütün nefretimle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Alçakça planlanmış kanlı bir planın hedefi olduğumuz açıktır. Ama aziz milletimiz sahip olduğu tecrübe ve sağduyu ile bu kanlı oyunu bozacak, teröre teslim olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici de "Bu saldırıyı gerçekleştiren hain ve katil terör örgütleri şunu bilsinler ki ne yaparlarsa yapsınlar milletimizi bölemeyecekler, kardeşi kardeşe kırdıramayacaklardır. Rabbim milletimizin her bir ferdinin muhafaza etsin. Güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun" açıklamasında bulundu.

MERAL AKŞENER

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, Ankara Kızılay'daki terör saldırısına ilişkin, "Milletimizin sağduyulu ve dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Gençlerimizin özellikle son derece dikkatli olması gerektiğine inanıyorum" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×