Şimşek'ten Topbaş'a 'Bu ne hal başkan' esprisi

Başbakan Davutoğlu'nun ABD ziyareti heyetinde yer alan Mehmet Şimşek ve Topbaş arasındaki esprili diyolag dikkat çekti.

Şimşek'ten Topbaş'a 'Bu ne hal başkan' esprisi
07 Mart 2015 Cumartesi 11:00

'Bu ne hal başkan'

New York’taki hummalı kar yağışının peşinden yolların çalışmalara karşın karlı kaplı olması ve bir takım caddelerdeki fena yöntemler Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın sohbetinin temel konusu oldu.

ŞİMŞEK'İN ESPRİSİ

Şimşek, Dünya Belediyeler Birliği Başkanı da bulunan Topbaş’a, "Başkan dünya belediyelerinin başkanı şekilde burası da sizin sorumluluğunuzda bu ne hal başkan" diye espri yaptı.

Topbaş ise "Burada medya New York kara teslim olup bitenleri yapmıyor galiba. Şimdi öğrendim hummalı kar yağışı olunca akşam 23:00’ten Sabah dikkat çekici bir saate kadar belde merkezine vasıta alınmıyormuş. Biz bunu yapsak neler olur" dedi. Şimşek, 90’lı yılların sonunda iki sene New York’ta yaşadığını anlatım ederek, "Burada geniş metro ağı mevcut bundan ötürü bireyler araçlarını zaten şehre getirmiyor. Hem seyrüsefer hem de otopark problemi azda olsa çözülüyor. Otoparklar merkezlerde fazla aşırı pahalı. Şehirde de otopark problemi yok. Ayrıca evinin önüne bile park etsen belediyeden yıllık harç alınması gerekiyor" diye konuştu.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×