Sarıgül kapı kapı dolaşmaya başladı

Sarıgül ön seçim kararı alınan İstanbul 2. Bölgeden seçime gireceğini açıkladı. Sarıgül ön seçim için şimdiden kapı kapı dolaşmaya başladı.

Sarıgül kapı kapı dolaşmaya başladı
03 Mart 2015 Salı 20:52

CHP 85 seçim bölgesinin 55'inde mebus adayları ön seçimle belirleyecek. Kendisine kontenjan bulamayan Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ön seçim kararı tahsil edilen İstanbul 2. Bölgeden seçime gireceğini açıkladı. Sarıgül ön seçim için kapı kapı dolaşmaya başladı.

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Parti Meclisi toplantısı sonrasında 5 seçim bölgesinin 55'inde mebus adaylarını ön seçimle tespit kararını almıştı. Kendisine kontenjan bulamayan Şişili Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ön seçim kararı alınan İstanbul 2. Bölgeden ön seçime gireceğini Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlediği matbuat toplantısıyla açıklamıştı.

Sarıgül ön seçim katılma kararını "Partimizin yönetimi, aşırı ciddi bir karar alarak ön seçim sandığını partililerimizin önüne koymuştur. İnanıyorum ki ön seçim sürecinde tüm partili arkadaşlarımız her konuyu tüm ayrıntılarıyla kendi aralarında konuşacak, partimizi ileriye taşıyacak adayları demokratik ve katılımcı bir anlayışla belirleyecektir. Ben de bu inançla ön seçime giriyorum. Kendimi partililerimizin demokratik katılımına ve kararına emanet ediyorum" ifadeleri ile açıklamıştı.

CHP’nin ön seçim kararından sonra listede yer bulmaya çalışan Sarıgül kapı kapı dolaşmaya başladı. İlçe ilçe dolaşan Sarıgül hiç bir toplantıyı kaçırmıyor. Sarıgül Twitter adresinden “Bugün siyasete ilk adım attığım ilçemden bireylerin çıkarları değil, toplumun çıkarları için iri Türkiye yolculuğuna çıkıyorum” ifadelerini paylaştı. Twitter adresini aktif kullanan Mustafa Sarıgül ziyaret ettiği ilçe ve katıldığı tüm toplantıların fotoğraflarını paylaşmayı ihmal etmiyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×