Sakık'tan, Oya Eronat’a yönelik sözleriyle ilgili yazılı açıklama

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ile yaşanan gerginlikle ilgili açıklama yaptı.

Sakık'tan, Oya Eronat’a yönelik sözleriyle ilgili yazılı açıklama
11 Aralık 2013 Çarşamba 14:03

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ile yaşanan gerginlikle ilgili açıklama yaptı. Açıklamasına, ‘basına ve kamuoyuna’ diye başlayan Sakık, ithamda bulunduğu Oya Eronat’ın acısını en az kendi acısı kadar hissettiğini ancak Eronat’ın ise yaşanan acılara en ufak bir refleks geliştirmediğini savundu.

Açıklamasında, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat’ın Meclis’te yaptığı tek şeyin sürekli olarak partilerini ve gruplarını ‘hedef almak, saldırmak, hakaretlerde bulunmak, sataşmak’ olduğunu iddia eden Sakık, “Oturduğu yerden her gün bize saldırmayı kendisine bir marifet saymaktadır.” dedi.

“Evladının acısı bütün halkımızın acısıdır.” diyen Sakık, şöyle devam etti: “Sonsuza kadar da böyle kalacaktır. Ama geliştirdiği barış karşıtı tutumuyla bizden, halkımızdan göreceği değer de ancak bu kadar olacaktır. Umuyorum ki bu tutumunu gözden geçirme ihtiyacını hisseder. Bunu yaptığı zaman biz de ona gereken değeri veririz.”

Kendisinin sözleriyle ilgili özür dilemesi isteğini de cevaplayan Sakık, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Özür dilemek meselesine gelince; kendisi 34 canımızdan özür diledi de biz mi duymadık? Lice’de katledilen Medeni Yıldırım için özür diledi de biz mi ıskaladık? Yüksekova’da katledilen Veysel ve Mehmet Reşit İşbilir için özür diledi de biz mi fark etmedik? Yüksekova’da başına gaz bombası isabet eden Bemal Tokçu bugün hayata gözlerini yumdu. Tokçu için özür diledi de biz mi duymadık? En büyük özür pratikte gösterilendir. Biz bütün anaların acısını, gözyaşını dindirmek için büyük bir barış mücadelesi yürütüyoruz. Çağrımız şudur: Gelin hep beraber bu ülkeyi barışın ve eşitliğin ülkesi yapalım.”
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×