Rıza Sarraf'tan Babek Zencani yalanlaması

İşadamı Rıza Sarraf, medyada yer alan 'Babek Zencani'nin ortağı' şeklindeki haberlerin tamamen asılsız olduğunu, Zencani ile hiçbir alakasının olmadığını söyledi

Rıza Sarraf'tan Babek Zencani yalanlaması
10 Mart 2016 Perşembe 21:36

İşadamı Rıza Sarraf, İran'da devletin parasını zimmetine geçirmekle suçlandığı davada idama mahkum edilen Babek Zencani ile ilgili açıklama yaptı. Sarraf, Zencani'nin ortağı olduğu yönünde günlerdir medyada yer alan haberlerin tamamen asılsız olduğunu belirtti. 

Zencani'nin idama mahkum edilmesinden sonra Türk medyasında yer alan haberler üzerine bir yazılı bir açıklama yapan Sarraf, Zencani ile hiçbir ortaklığı olmadığı halde, çıkan haberlerde 'Sarraf'ın ortağı' şeklinde bilinçli ifadeler kullanıldığını ifade etti. 

Sarraf tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: Uzun süredir medyada Babek Zencani’nin “ortağım” olduğu yönünde asılsız haberler yer almaktadır. Bu haberlere birçok defalar doğru olmadığı yönünde tepki ve cevap verdiysem de kirli odaklara hizmet eden zihniyetler bu yalana sarılmaktan vazgeçmediler.

İran Mahkemeleri, İran Devleti aleyhine işlenen bir suçun soruşturmasını yapıyor uzun zamandır. Bu kadar derin ve çok yönlü yapılan bir soruşturmanın sonunda kararını veren İran Mahkemeleri konuyla hiçbir ilgim olmadığını açıkça ortaya koymuş olmasına rağmen burada, Türkiye’de kirli odaklara hizmet eden bazı kişi ve kurumların ısrarla beni bu soruşturmayla ilişkilendirmeye çalışmalarının hiçbir hukuki, insani ya da mantıklı izahı bulunmamaktadır.

Babek Zencani hiçbir zaman benim ortağım olmadı ve ben İran devletinin paras ile ticaret yapmadım. İran devleti tarafından şahsıma yöneltilen hiçbir suçlama olmadığı gibi, devam eden ya da sonuçlanmış bir soruşturma da yok.

MAL VARLIĞINI SATTIĞI İDDİALARINA YALANLAMA

Bununla da yetinmeyen aynı kirli zihniyet bugün (10 Mart 2016) malvarlığımı satışa çıkardığım yönünde haberleri bazı internet siteleri aracılığıyla yayınlamaya başladı.

Yine bu yalan haberin temelinde de beni hiç ilgim olmayan bir suçla ve soruşturmayla ilişkilendirme gayesi bulunmaktadır.

Ben Türkiye Cumhuriyet vatandaşıyım ve ülkeme yararlı bir vatandaş olarak yaşamaya da çalışmaya da devam edeceğim. 

Ailem, sahip olduğum varlıklarım ve yatırımlarımla Türkiye'deyim. Siyasi başarısızlıklarının faturasını bana kesmeye çabalayanlar, Bana hakaret ederek rating, tiraj toplamaya uğraşanlar, Hakkımda asılsız haber yaparak gündem değiştirmeye çalışanlar, Sizlerle bağımsız Türk Mahkemeleri huzurunda hesaplaşmaktan asla vazgeçmeyeceğim. 

Dünyada ve Türkiye'de çözülmesi gereken bunca sorun varken beni bu asılsız haberlerle gündeme taşıyan zihniyeti esefle kınıyor ve bu yönde çıkan yalan haberlere itibar edilmemesini siz değerli kamuoyundan önemle rica ediyorum.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×