Polis MHP'li muhaliflere izin vermedi

Olağanüstü kongrenin yapılacağı duyurulan otelin çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı, MHP delegelerinin otele girişine izin verilmedi

Polis MHP'li muhaliflere izin vermedi
14 Mayıs 2016 Cumartesi 15:56

MHP'de olağanüstü kongrenin yapılacağı açıklanan Büyük Anadolu Oteli'nin çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar da otele gelerek incelemede bulundu.

MHP'de olağanüstü kongre tartışmaları devam ederken, Çağrı Heyeti tarafından kurultayın yapılacağı duyurulan Esenboğa'daki Büyük Anadolu Otel'in girişi, sabah saatlerinden itibaren güvenlik güçlerince kapatıldı. Bölgede 2 TOMA hazır bekletiliyor.

Otelin önündeki yoldan geçmek isteyenlerin kimlikleri kontrol edilirken, sadece bölgedeki diğer otellerde kalan ya da yol güzergahındaki yerleşim yerlerine giden vatandaşların girişine izin veriliyor. MHP delegelerinin girişine ise izin verilmiyor.

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, kurultay hazırlıklarını incelemek için geldiği otelde güvenlik güçleriyle karşılaşınca, basın mensuplarına açıklama yaptıktan sonra ayrıldı.

Akşener'in ardından Ankara Valisi Kılıçlar da otele geldi. Kısa bir süre otelde kalan ve emniyet yetkililerinden güvenlik önlemleriyle ilgili bilgi alan Kılıçlar, herhangi bir açıklama yapmadan ayrıldı.
Otelde ise kongreye dair hiçbir hazırlığın olmadığı öğrenildi.


 


Etiketler; #mhp #Kongre

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×