'Paralel'de CHP'li bir vekile fezleke

Paralel yapılanma soruşturması kapsamında, kendisine belge sızdırılan CHP Milletvekili Eren Erdem hakkında fezleke hazırlandı

'Paralel'de CHP'li bir vekile fezleke
06 Nisan 2016 Çarşamba 07:38

TUSKON tarafından KARŞI'ya para karşılığı haber yapılmak üzere saksıda ve çikolata paketinde gönderilen belgeler mercek altında! Talimatı kimin verdiğini araştıran savcılık, CHP’li Eren Erdem için fezleke hazırladı.

 

Akşam'ın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 25 Aralık soruşturmasında paralel yapılanmaya yardım amaçlı kurulan Karşı Gazetesi’ne yönelik operasyon düzenledi, 6 kişi gözaltına alındı. Gazetenin o dönemdeki genel yayın yönetmeni CHP Milletvekili Eren Erdem için fezleke düzenlemeye başlayan başsavcılık 25 Aralık kumpas iddianamesinde yer alan gizli tanığın ifadelerini de ekledi.

O ifadelerde Erdem’in belgeler için ‘Bu haberlerle cemaat, hükümeti düşürecek. Bu belgeler Erdoğan’ı Lahey’de yargılatır’ dediği ortaya çıkmıştı. TUSKON’un danışman firmasının belgeleri çikolatada ve saksıda gönderdiği ortaya çıkmıştı. Erdem’in talimatı nereden aldığı araştırılıyor.

Paralel yapılanma soruşturması kapsamında, İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan eski Karşı gazetesi çalışanı 6 kişi ile 1 polis memuru Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×