Öğretmen, polis adayları ile çiftçilere müjde

Başbakan Binali Yıldırım, 25 bin polis ve öğretmen alınacağını, çiftçilerin borçlarına düzenleme yapılacağını açıkladı

Öğretmen, polis adayları ile çiftçilere müjde
09 Ağustos 2016 Salı 11:39

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti'nin grup toplantısında konuştu. Yıldırım konuşmasında 7 Ağustos mitingiyle başlayarak, "Çanakkale ruhu ordaydı. Cumhur oradaydı, cumhurun reisi başkomutanı oradaydı" dedi. 

İstanbul'da 5 milyon insanın darbeye karşı durarak net bir duruş sergilediğini, dünyanın hiçbir ükesinde görülmemiş direniş gösterdiğini ancak dünyada bunu hala görmek istemeyen bazı ülkelerin bulunduğunu söyledi. 

Türkiye'nin 15 Temmuz'da darbeyi yendiğini belirten Başbakan Yıldırım, birçok insanın vatanı için hakka yürüdüğünü ifade etti. 

25 BİN YENİ MEMUR ALIMI

Başbakan Yıldırım, "Milli Eğitim Bakanlığımız, 15 bin sözleşmeli öğretmen alacak. Ayrıca İçişleri Bakanlığımız, 10 bin yeni polis alacak. Vatansever gençlerimiz için şimdiden buradan çağrı yapıyorum. " dedi. 

VARLIK FONU KURULUYOR

Türkiye Varlık Fonu'nun kurulması kararının alındığını açıklayan Başbakan Yıldırım, bununla ilgili tasarıyı da TBMM'ye göndereceklerini söyledi. Başbakan Yıldırım, böylece büyük yatırımlar için kaynak probleminin giderilmiş olacağını açıkladı. 

ÇİFTÇİLERE YAPILANDIRMA MÜJDESİ

Başbakan Binali Yıldırım, çiftçilerin kredi borçlarıyla ilgili bir yapılandırma da yaptıklarını belirterek, borçlardan başlatılan icra takiplerinin de durdurulduğunu ifade etti. Afetlerden etkilenen çiftçilerin de Ziraat Bankası'na olan borçlarına bir yıl erteleme getirildi. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×