Öcalan'ın yanına gelecek 4 PKK'lı belli oldu

Abdullah Öcalan'ın yanına gidecek olan 4 mahkum Diyarbakır ve Nazilli cezaevlerinden gönderilecek.

Öcalan'ın yanına gelecek 4 PKK'lı belli oldu
14 Mart 2015 Cumartesi 18:59

İmralı’da çarptırıldığı ağırlaştırılmış hayat boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın tutkusu üstüne 4.5 sene evvela yanına verilen 5 mahkum diğer cezaevlerine nakli yapılırken, yerlerine gelecek 4 PKK’lı mahkum da belli oldu. Bu mahkumların 2’si Diyarbakır ve 2’si de Nazilli cezaevlerinden İmralı Yüksek Güvenlikli cezaevi’ne gönderilecek.

Kenya’da yakalandıktan sonra getirildiği İmralı adasında hayat boyu hapis cezasına çarptırılan Öcalan’ın yanına Kasım 2009’da terör örgütü PKK davalarından mahkum bulunan Şeyhmus Poyraz, Bayram Kaymaz, Cumali Karsu ve Hasbi Özdemir ile TİKKO davasından hükümlü Hakkı Alpan gönderilmişti. 

İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde takribî 4.5 yıldır kalan ve haftanın belirli günlerinde Öcalan ile bir araya gelen PKK’lı mahkumlardan Şeyhmus Poyraz ve Bayram Kaymaz bugün Kocaeli F Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

İki mahkum deniz yoluyla limana getirildikten sonra karayolu ile Kocaeli’ye gönderildi. Diğer mahkumlar PKK’lı  Cumali Karsu ve Hasbi Özdemir ile TİKKO’cu Hakkı Alpan’ın ise  helikopterle Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne gönderilecekleri bildirildi.

İmralı Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nden gönderilen 5 mahkumun yerine, Diyarbakır ve Nazilli cezaevlerinden 4 PKK’lı mahkumun kısa zamanda nakledileceği öğrenildi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×