Muharrem İnce: Baba ile oğlun beraber soyduğunu ilk kez görüyoruz

Hatay'ın Erzin ilçesine Gelen CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Türkiye’de 75 milyonun hırsızlığın babadan oğula geçtiğini bildiğini belirterek, “Ama baba ile oğlun beraber soyduğunu ilk kez görüyoruz.

Muharrem İnce: Baba ile oğlun beraber soyduğunu ilk kez görüyoruz
27 Şubat 2014 Perşembe 13:58

Hatay'ın Erzin ilçesine Gelen CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Türkiye’de 75 milyonun hırsızlığın babadan oğula geçtiğini bildiğini belirterek, “Ama baba ile oğlun beraber soyduğunu ilk kez görüyoruz.” dedi.

Erzin Karamustafalı Mahallesi Atatürk Caddesinde bulunan seçim bürosu açılışına CHP Grup Başkan vekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Erzin Belediye başkan adayı, Ali Büyüker, İlçe Başkanı Ali Sarar ve partililer katıldı.

İnce burada yaptığı konuşmada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği ileri sürülen ses kayıtlarına değindi. Yıllarca yalancılara meydan okuduklarını söyleyen İnce, "Büyük hırsızlıklar neyle kapanır biliyor musunuz? Bir, büyük yalanlarla kapatılır. İki, büyük yaygaralarla kapatılır. Üç, büyük yasaklarla kapatılır. Hırsızlık diyor, oğuldan babaya geçmez. Babadan oğula geçer diyor. Evet, doğru. Türkiye’de 76 milyon hırsızlığın babadan oğula geçtiğini bilir. Ama baba ile oğlun beraber soyduğunu ilk kez görüyoruz. Ne dediyse başına geldi. Baba oğul dedi, başına geldi. Esad’a önce kardeşim dedi sonra katil Esad dedi. Geçmişte kardeşim dediklerine şimdi paralel devlet diyor, çete diyor, örgüt diyor." ifadelerini kullandı.


Başbakan Erdoğan'ın başkalarının kasetlerini seçim meydanlarında kullandığını söyleyen Muharrem İnce, "Seçim meydanlarında bas bas bağırdı. Kendi ses kasetine gelince, bunlar montaj dedi. Ben, Kılıçdaroğlu’nun nefes alışını dahi kontrol ediyorum dedi. Meğer onun nefes alışını da kontrol ediyorlarmış. Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanıyım diyor. Türkiye Cumhuriyetini hatırladı sonunda. Valiliklerden Türkiye Cumhuriyetini sildiren bu değil mi. Kamu bankalarından Türkiye Cumhuriyeti ibaresini kaldıran bu değil mi. Andımızı yasaklayan bu değil mi. Şimdi ne oldu da Türkiye Cumhuriyetini hatırladı.’’ ifadelerini kullandı.

Son günlerde internete düşen ses kayıtlarına ilişkin değerlendirmede bulunan Muharrem İnce, ''ABD'den rapor geldi diyorlar. Bu rapor hangi laboratuvardan geldi, hani rapor nerede. Şunu bir açıklasınlar da görelim. Siyasetin acımasız bir yüzü vardır. Sınırlarımıza dikkat edeceğiz. Biz, MHP, ANAP, Demokrat Parti, Refah Partisi ile rakip olduk ama yendik, ama yenildik. Siyaset bu, baraja takılmak da var, iktidar olmak da. Siyasi partiler bir elin parmakları gibidir. Türkiye'de miting meydanlarında Demirel, Özal, Türkeş, Erbakan, Ecevit mezhep tartışması yaptı mı? Türkiye'de mezhep tartışmasını meydanlarda yapan bir kişi var, o da Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hükümetin önünde fazla bir seçenek kalmadı, HSYK ve MİT yasasını değiştirerek interneti yasaklayarak, bunlar kendini kurtarma telaşında. 30 Mart sabahı herkes gitsin oyunu kullansın. Bir mıh bir atı bir at bir yiğidi bir yiğit bir vatanı kurtarır. Bütün vatandaşlarımızı CHP’ye davet ediyorum. Sandığa gelsinler vatandaşlık görevini yapsınlar.’’ dedi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×